Rubriky:

Cyklistika

Antidopingová agentura nevěří Contadorově výmluvě o kontaminovaném masu

14. října 2010 10:37 - MONTREAL

Světová antidopingová agentura (WADA) nevěří obraně španělského cyklisty Alberta Contadora, jenž vysvětluje svůj pozitivní test z Tour de France na zakázané anabolikum clenbuterol kontaminovaným masem.

 

Eric Gaillard , Reuters

"Tohle už jsme slyšeli mnohokrát a mnohokrát odmítli. Není to nic nového," uvedl generální ředitel WADA David Howman na setkání s novináři. "Protože hlavní otázka zní: Můžete to dokázat? Je hodně těžký úkol prokázat, že právě odtud (z masa) se vám do těla dostala zakázaná látka," komentoval případ slavného španělského cyklisty.

Trojnásobného vítěze Tour de France Contadora Mezinárodní cyklistická unie (UCI) po zveřejnění jeho pozitivního testu provizorně suspendovala. WADA případ monitoruje a je připravena zasáhnout, pokud se vyšetřování potáhne příliš dlouho.

Musí se bránit na dvou frontách

Při projednávání své kauzy se bude muset Contador bránit na dvou frontách. Kromě malého množství clenbuterolu se totiž ve vzorku jeho krve údajně objevily malé zbytky plastu, což by ukazovalo na to, že se cyklista mohl podrobit zakázané transfuzi krve, která se uchová právě v plastových sáčcích.

Podle šéfa vědecké sekce WADA Oliviera Rabina ovšem stále chybějí testy, které by stoprocentně potvrdily vazbu mezi dopingem a nalezenými změkčovadly plastů v těle sportovce.

"Ty zbytky najdeme a vědecky to dokážeme. Ale je otázka, jak to propojit s dopingem. Dnes zkrátka nemůžeme na sto procent říct 'dopoval jsi', když se sportovci objeví v těle plastová rezidua. Na tom teď pracujeme," uvedl Rabin.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika