Kreuziger na Giru del Friuli kvůli počasí nedojel

3. března 2011 23:08 - ŘÍM

Český cyklista Roman Kreuziger nedokončil jednorázový závod Giro del Friuli v Itálii. Důvodem bylo mrazivé počasí, kvůli kterému do cíle 187 km dlouhé tratě v Gorizii dojelo jen 25 jezdců.

 

romankreuziger.com

"Počasí bylo ukrutné, teplota jeden až pět stupňů, od začátku pršelo a pak začalo regulérně sněžit," uvedl jezdec stáje Astana na svém webu. Kromě něj nedokončil mimo jiné mistr světa z roku 2009 Australan Cadel Evans, vítěz loňského Gira d'Italia Ivan Basso či Slovák Peter Sagan.

"Chvílemi to vypadalo, že závod zruší, protože sníh se začínal chytat na silnici. Pak sice přestal padat, ale já slezl po těch 130 kilometrech. Nechtěl jsem před Paříž-Nice riskovat nějaké nachlazení," dodal Kreuziger.

Z vítězství se nakonec radoval Kolumbijec José Serpa, který přespurtoval Pavla Brutta z Ruska. Třetí dojel Dán Nicki Sörensen.

Giro del Friuli, jednorázový cyklistický závod v Itálii (187,2 km):
1. Serpa (Kol.) 4:47:20, 2. Brutt (Rus.) stejný čas, 3. Sörensen (Dán.) -5, 4. Paterski (Pol.), 5. Špilak oba -8, 6. Bole (oba Slovin.) -25, ...Kreuziger (ČR) nedokončil.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: