Král spurtů Cavendish opět ujel všem a vyhrál už podevatenácté na Tour

MONTPELLIER

Patnáctou etapu cyklistické Tour de France z Limoux do Montpellieru vyhrál ve spurtérském souboji Brit Mark Cavendish a připsal si letošní čtvrté a celkově už 19. etapové vítězství na Tour. Na druhém místě za nejlepším spurtérem současného pelotonu skončil Američan Tyler Farrar, třetí byl Ital Alessandro Petacchi. Žlutý trikot si v rovinaté etapě udržel domácí závodník Thomas Voeckler.

Mark Cavendish ve spurtu znovu triumfoval.

"Tým odvádí skvělou práci, připravil mi skvělou pozici. Ani nemůžu dostatečně poděkovat za vše, co pro mě týmoví parťáci z HTC Highroad dělají. Neustále jsme drželi vláček pohromadě a uspěli jsme," uvedl v televizním interview v cíli Cavendish, který zvýšil náskok v bodovací soutěži.

Po třech dnech v Pyrenejích čekala na peloton rovinatá 192,8 km dlouhá etapa s jediným stoupáním. Kreuziger, který by se během blížících se alpských etap chtěl pokusit zaútočit na vítězství, dojel do cíle s pětiminutovou ztrátou na Cavendishe. V průběžné klasifikaci je český jezdec stáje Astana na 111. místě, hodinu a 45 minut za Voecklerem.

V pondělí mají cyklisté poslední volný den.

Tour de France, cyklistický závod - 15. etapa Limoux - Montpellier (192,5 km)
1. Cavendish (Brit.) 4:20:24, 2. Farrar (USA), 3. Petacchi, 4. Oss (oba It.), 5. Rojas (Šp.), 6. Swift (Brit.), 7. Ciolek (Něm.), 8. Gallopin (Fr.), 9. Ventoso (Šp.), 10. Hinault (Fr.) všichni stejný čas, ...159. Kreuziger (ČR) -5:00.
Průběžné pořadí: 1. Voeckler (Fr.) 65:24:34, 2. F. Schleck (Luc.) -1:49, 3. Evans (Austr.) -2:06, 4. A. Schleck (Luc.) -2:15, 5. Basso (It.) -3:16, 6. S. Sánchez -3:44, 7. Contador (oba Šp.) -4:00, 8. Cunego (It.) -4:01, 9. Danielson (USA) -5:46, 10. De Weert (Belg.) -6:18, ...111. Kreuziger -1:44:37.