Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Bucháček vyhrál etapový závod Vysočina

7. srpna 2011 15:12 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Tomáš Bucháček z týmu PSK Whirlpool-Author vyhrál patnáctý ročník cyklistického závodu Vysočina. V nedělní závěrečné páté etapě zvítězil jeho osmnáctiletý oddílový kolega Jakub Večeřa. Třiatřicetiletý Bucháček vyhrál tento závod poprvé v kariéře, obhájce loňského prvenství Stanislav Kozubek skončil druhý se ztrátou minuty a tří sekund.

Závěrečná etapa o délce 162 km v kopcovitém terénu měla obdobný průběh jako v předcházejících ročnících. Pořadí v čele určila už sobotní časovka a všichni favorité se spokojili s rozdanými kartami. Proto také bez větších problémů hned v prvním okruhu odjela pětice Večeřa, Lubomír Petruš, Jakub Ehrenberger, Lukáš Staněk a Němec Kersten Thiele, která měla z předcházejících etap velké časové ztráty a nemohla nikoho na předních místech ohrozit.

Peloton zvolil výletní tempo, náskok uprchlíků postupně narostl až na 11 a půl minuty a teprve v závěru se situace změnila. Pronásledovatele přivedl do cíle na šestém místě Petr Benčík s více než dvouminutovou ztrátou.

"O výsledku se rozhodlo už v sobotu, v dnešní etapě jsme se navzájem těsně hlídali a nikdo z jezdců v popředí klasifikace neměl naději na únik. Vítězství si cením a jsem rád, že se mi letos tento závod vydařil. Myslím si, že o mém úspěchu rozhodla hned druhá, páteční etapa," poznamenal vítězný Bucháček.

Cyklistický etapový závod Vysočina - 5. etapa (162 km):
1. Večeřa (PSK Whirlpool-Author) 4:20:27, 2. Petruš (Focus Znojmo) stejný čas, 3. Ehrenberger (Favorit Brno) -10, 4. Thiele (Něm.) -20, 5. Staněk (Cyklotrening Trkal) -34, 6. Benčík (PSK Whirlpool-Author) -2:06.
Konečné pořadí:
1. Bucháček 12:37:42, 2. Kozubek -1:03, 3. Hudeček (všichni PSK Whirlpool-Author) -1:43, 4. Benčík -2:03, 5. Kášek (MX3 CT Tábor) -2:58, 6. Beckeringh (Niz.) -3:39.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika