Rubriky:

Cyklistika

Bývalý španělský profesor zahájil po Contadorově trestu hladovku

9. února 2012 10:36 - AYAMONTE

Téměř jednotná podpora dopingového hříšníka Alberta Contadora nabyla dalšího rozměru. Po pondělním vynesení rozsudku o dvouletém zákazu startů za pozitivní nález clenbuterolu při Tour de France 2010 se Unay Talara Robles ve španělském městečku Ayamonte rozhodl zahájit protestní hladovku proti rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu (CAS). Čtyřiasedmdesátiletý bývalý profesor etologie s ní prý nehodlá skončit, dokud nebude rozsudek přehodnocen a trest zrušen.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

Robles považuje rozhodnutí za "naprosto nespravedlivé a protiprávní". Proto ihned poté, co si výrok CAS přečetl na internetu v městské radnici, zvolil toto místo jako své dočasné působiště a odstartoval protestní hladovku. Španělské tiskové agentuře EFE přitom potvrdil, že ji hodlá držet do té doby, dokud nebude trest zrušen a Contadorovi nebude umožněno opět zcela normálně závodit.

Extrémní postoj k celé situaci zaujal ovšem nejen proto, že mu trest přijde nesprávný, ale také z toho důvodu, že mu prý sledování Contadora během závodu pomohlo zvládnout obtížnou životní etapu.

"Dokázal mě dostat z depresí, s nimiž jsem zápolil. Pomáhalo mi k tomu pouze to, že jsem si navykl sledovat ho při závodění. Byl jsem velmi nemocný, ale všichni v mém domě věděli, že když mě každé odpoledne dají před televizi a nechají mě sledovat Contadora, pomůže mi to k tomu, abych vše překonal a šel zase dál," připomněl Robles.

Ten se po zjištění novinky o Contadorově potrestání usídlil v jedné z místností městské radnice a trval na tom, že se odtamtud nepohne a nebude přijímat potravu. Když však radnice zavírala, policie ho z budovy vystěhovala na náměstí před radnici. Robles ovšem reagoval ujištěním, že se dovnitř opět vrátí a bude v protestu pokračovat.

Contadorův bratr a zároveň i osobní manažer Fran Contador mezitím potvrdil, že Albertovi právníci podrobně studují rozhodnutí CAS, aby vyhodnotili pro a proti u případného odvolání k civilnímu soudu. Fran Contador také řekl, že je "naprosto přesvědčený", že jeho bratr po skončení trestu začátkem srpna podepíše nový kontrakt se svou dosavadní stájí Saxo Bank, která po vynesení trestu současnou smlouvu zrušila.

"Oni nás naprosto jasně podporovali v každý moment procesu a po vynesení verdiktu nás ubezpečili, že vše je OK. Zároveň nám potvrdili, že by s Albertem rádi počítali i pro budoucnost," řekl Fran Contador listu Marca.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika