Eiking po vydařené Vueltě přestoupí do týmu EF Education-Nippo

9. září 2021 08:35 - Madrid

Norský cyklista Odd Christian Eiking, který na právě skončené Vueltě jel týden v červeném dresu lídra, po sezoně přestoupí do americké stáje EF Education-Nippo. Po čtyřech letech opustí belgický tým Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, kde byl jeho kolegou i Jan Hirt, který Eikingovi pomáhal hájit nečekané vedení na Vueltě.

 

Lalo R. Villar, ČTK/AP

"Vůbec jsem to nečekal. Doufal jsem, že bych mohl vyhrát etapu. Místo toho jsem jel tak dlouho v červeném dresu. Bylo to úžasné. Změnilo mě to jako jezdce. Dodalo mi to sebevědomí a ukázalo, že se mohu rovnat těm nejlepším," řekl Eiking, kterému krátce před Vueltou uniklo o dvě sekundy celkové vítězství v etapovém závodě Arctic Race v Norsku.

Šéf EF Education-Nippo Jonathan Vaughters měl Eikinga v hledáčku celou sezonu, ale norský jezdec prý nechtěl mluvit o smlouvě, dokud neukáže, co v něm je. "Panejo, říkal jsem si. Takhle by se na jeho místě moc závodníků nezachovalo," uvedl Vaughters.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.