Perez vyhrál druhou etapu Vuelty za sebou

GRENADA

Španělský cyklista Santiago Perez vyhrál na Vueltě druhou etapu za sebou a posunul se tak na třetí místo průběžného pořadí. Jezdec stáje Phonak po triumfu v sobotní královské etapě zvládl nejrychleji i nedělní náročnou horskou časovku. Vedení si stále udržuje Perezův krajan Roberto Heras, jenž dojel třetí.

Jezdce čekalo takřka třicetikilometrové stoupání až na vrchol pohoří Sierra Nevada. Cyklisté se jako již tradičně museli prodírat špalíry nadšených diváků, kteří v obrovském počtu lemovali trať.

Perez prolétl náročný úsek v čase 1:02:29 hod., druhého v pořadí Alejandra Valverdeho za sebou nechal o více než minutu, Herasův odstup se již blížil dvěma minutám. Dominanci domácích závodníků dokázal narušit pouze kazašský člen týmu T-Mobile Alexander Vinokurov, jenž skončil těsně pod pomyslnými stupni vítězů.

V pondělí je na Vueltě volný den, pak čeká na jezdce rovinatá šestnáctá etapa. O pátý triumf už v ní ale nebude bojovat italský spurtér Alessandro Petacchi, jenž se ještě před startem časovky ze závodu odhlásil oficiálně kvůli poraněné šlaše na zápěstí.

Vuelta - 15. etapa (časovka 29,6 km):
1.S. Perez1:02:29 hod.
2.Valverde-1:07
3.Heras (všichni Šp.)-1:51
4. Vinokurov (Kaz.) -3:06, 5. Mancebo -3:18, 6. Quesada -3:24, 7. Gomez -3:59, 8. Blanco -4:00, 9. Nozal - 4:24, 10. Rodriguez (všichni Šp.) -4:28, ...65. Hruška -9:21, 119. Andrle (oba ČR) -12:51