Rubriky:

Cyklistika

Wiggins doping odmítá, údaje z biologického pasu ale nezveřejní

14. července 2012 20:41 - Le Cap d’Agde

Britský cyklista Bradley Wiggins, který v pozici celkového lídra suverénně vládne 99. ročníku Tour de France, chtěl vyvrátit spekulace o možném dopingu zveřejněním údajů ze svého biologického pasu. Neučiní tak ale na radu lékařů týmu Sky, podle nichž by kritici mohli data dezinterpretovat.

 

Stephane Mah, Reuters

Wiggins vede průběžné pořadí Tour o 2:05 minuty a v dnešní 13. etapě výrazným zrychlením před cílem pomohl k souboji o prvenství svému týmovému kolegovi Edvaldu Boassonovi Hagenovi. Dohady o možném dopingu chtěl lídr týmu Sky, jehož jezdci vyhráli zatím sedm etap, vyvrátit biologickým pasem.

"Řekli mi, že zveřejněním nelze nic vyhrát. Kritici by mohli zpochybňovat stabilitu, nestabilitu, našli by tam moc toho nebo tamtoho," uvedl Wiggins, který se může stát prvním britským vítězem slavného závodu.

Trojnásobný olympijský šampion na dráze v pátek uveřejnil v britském deníku Guardian sloupek, kde prohlásil, že nikdy nedopoval. "Týmoví doktoři mi řekli, že údaje z pasu nejsou jasný důkaz, je tam příliš mnoho proměnných. Pro některé lidi by to navíc nebylo dost, museli by mě hlídat dvanáct měsíců v roce, což nedopustím," řekl.

Wiggins ocenil boj Mezinárodní cyklistické unie proti dopingu a za důkaz považuje i své "čisté" výsledky. "Už ani nepočítám, kolikrát mě testovali jen v tomto týdnu - krev i moč," řekl.

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika