Rubriky:

Cyklistika

Armstrongova nadace přitáhla nové dárce

25. srpna 2012 15:13 - Austin

Nadace Lance Armstronga na podporu boje s rakovinou nijak neutrpěla tím, že cyklista vzdal obranu proti obviněním z dopingu. Naopak zaznamenala obrovské zvýšení zájmu dárců. Obchodní ředitel nadace Livestrong Doug Ulman oznámil, že během pátku, kdy sedminásobný vítěz Tour de Fance svůj úmysl zveřejnil, poslali přispěvatelé na konto 78.000 dolarů. O den dříve se vybralo jen 3200 dolarů.

 

Stefano Rellandini, Reuters

"Bylo to úchvatné. To množství e-mailů, telefonů a zpráv nás úplně připravilo o řeč," řekl Ulman televizní stanici ESPN v Austinu. V loňském roce vybrala nadace 51 miliónů dolarů.

Čtyřicetiletý Armstrong, jenž v minulosti zvládl úspěšně léčbu rakoviny varlat, v pátek ohlásil, že vzdal boj s Americkou antidopingovou agenturou (USADA) a nehodlá už bojovat proti obviněním z dopingu. USADA ho v reakci na to zbavila všech titulů od roku 1998 včetně sedmi vítězství z Tour de France a doživotně distancovala z cyklistických závodů.

Armstrong nicméně plánuje o tomto víkendu start v maratónu na horských kolech v Aspenu, který podle jeho mluvčího nespadá do kompetence USADA.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika