Rubriky:

Cyklistika

Armstrong odmítl kooperaci s USADA. Spolupracovat bude jen s mezinárodní komisí

21. února 2013 08:13 - Austin

Bývalý cyklista Lance Armstrong odmítl dohodu s americkou antidopingovou agenturou USADA, aby vypovídal o své minulosti výměnou za zmírnění doživotního zákazu všech startů. Potrestaná hvězda se podle svých právníků nebude podílet na udávání svých bývalých kolegů a je ochotna spolupracovat jen s mezinárodní vyšetřovací komisí.

 

Reed Saxon, ČTK/AP

Právník Timothy Herman v prohlášení, které zveřejnil list USA Today, uvedl, že se Armstrong nebude podílet na procesu, který byl naplánován jen proto, aby "démonizoval vybrané jedince".

Šéf je z toho otrávený

Šéf USADA Travis Tygart byl ze zprávy otrávený. "V minulých týdnech nás přesvědčoval, že se chce zapojit a pomoci USADA, ale že má strach z možných kriminálních a civilních následků. Dnes jsme se z médií dozvěděli, že nevyužije možnost napravit své minulé chyby," uvedl.

Armstrong, jenž kvůli přiznanému dopingu čelí i žalobě o navrácení miliónových prémií, dříve prohlásil, že je ochoten spolupracovat pouze se Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Ne s USADA ani s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI). "Je to logické. Tohle je globální sport a ne americký. A jednu věc dodám - pro UCI není u stolu místo," řekl.

Jednačtyřicetiletý Armstrong se před několika týdny v televizním interview se slavnou moderátorkou Oprah Winfreyovou přiznal, že od poloviny 90. let do roku 2005 užíval zakázané látky. Na spolupráci s USADA měl původně čas do 6. února, později získal na rozhodnutí další dva týdny. Mezitím v rozhovoru pro server cyclingnews.com prohlásil, že se cítí jako obětní beránek sportu, v němž mělo podvádění vždycky své místo.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika