Rubriky:

Cyklistika

Třetí etapu Gira vyhrál Ital Paolini a oblékne růžový trikot

6. května 2013 17:52 - Marina di Ascea

Třetí etapu cyklistického závodu Giro d'Italia vyhrál domácí jezdec Luca Paolini a s náskokem 17 vteřin drží i růžový trikot pro celkového lídra. Druhé místo dnes obsadil Australan Cadel Evans, třetí byl v cíli obhájce prvenství v závodě Ryder Hesjedal z Kanady.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Ve 212 kilometrů dlouhé etapě etapa ze Sorrenta do Mariny di Ascea se největší úniky zrodily v závěrečných 50 kilometrech. Domácí Fabio Taborre se pronásledovatelům v jedné chvíli vzdálil na více než tři minuty, ale po pětadvaceti kilometrech ho nejprve dostihl Hesjedal a postupně i zbytek pelotonu.

Hesjedal se pokoušel o další útoky, i když ve zbytku trati se téměř už jen klesalo. "Cítil jsem dneska příležitost. Každý den člověk může něco získat a je lepší být vepředu," vysvětlil Hesjedal.

Rozhodující trhák se ale podařil až šest a půl kilometru před koncem Paolinimu. Ital si dovezl do cíle šestnáctisekundový náskok, který mu s bonifikací stačil na celkové vedení.

Paolini už letos vyhrál únorový jednorázový závod Omloop Het Nieuwsblad a na závodech Grand Tour přidal druhý triumf k etapové výhře na Vueltě v roce 2006. "Je to neuvěřitelné vyhrát takovým způsobem a ještě získat růžový trikot. Můj táta je dnes kvůli menšímu zákroku v nemocnici, takže úspěch chci věnovat jemu," řekl v cíli.

"Ve stoupání jsem hodně trpěl, snažil jsem se ale držet si své tempo. Věděl jsem, že kousek před cílem je kraťoučké stoupání a že sjezd mi jde dost dobře, tak jsem za tím šel. Jel jsem, jako by šlo o jednodenní závod," uvedl Paolini.

V úterý je na řadě druhá nejdelší etapa tohoto ročníku z Policastra Bussentina do města Serra San Bruno. Mírně kopcovitá etapa měří 244 kilometrů.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 3. etapa Sorrento - Marina di Ascea (212 km):
1. Paolini (It./Kaťuša) 5:43:50
2. Evans (Austr./BMC)
3. Hesjedal (Kan./Garmin)
4. Santambrogio (It./Vini Fantini)
5. Sánchez (Šp./Euskaltel)
6. Caruso (It./Kaťuša)
7. Weening (Niz./Orica)
8. Wiggins (Britain /Sky)
9. Intxausti (Šp./Movistar)
10. Gesink (Niz./Blanco) všichni -16.
Průběžné pořadí:
1. Paolini 9:04:32
2. Wiggins
3. Uran (Kol./Sky) oba -17
4. Intxausti -26
5. Nibali
6. Agnoli (oba It./Astana) oba -31
7. Hesjedal -34
8. Caruso
9. Trofimov (Rus./Kaťuša) oba -36
10. Henao (Kol./Sky) -37.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika