König dojel v závodu Kolem Kalifornie osmý v časovce

Český cyklista Leopold König obsadil osmé místo v časovce, která byla šestou etapou závodu Kolem Kalifornie. Na vítězného Američana Tejaye Van Garderena, který si upevnil vedení v průběžném pořadí, ztratil na dvaatřicetikilometrové kopcovité trati minutu a 43 sekund.

Celkově je König, jezdec Teamu NetApp-Endura, dvě etapy před koncem závodu dvanáctý. Van Garderen zvýšil po prvním vítězství v sezóně náskok před Australanem Michaelem Rogersem na téměř dvě minuty. Trojnásobný mistr světa v časovce Rogers dojel v pátek v San Jose čtvrtý a vidina druhého kalifornského triumfu po roce 2010 se mu značně vzdálila.

Van Garderen byl v Kalifornii předloni pátý a loni čtvrtý. "Teď jsem snad už dost zkušený na to, abych to dotáhl do vítězného konce," řekl čtyřiadvacetiletý americký cyklista, pátý muž loňské Tour de France.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie - 6. etapa (časovka na 31,6 km)
1. Van Garderen (USA) 48:52