Kreuziger skončil v Kolem Švýcarska třetí, vyhrál opět Costa

Flumserberg

Cyklista Roman Kreuziger obsadil v etapovém závodu Kolem Švýcarska třetí místo. V závěrečné časovce skončil sedmý a na jeho celkovém umístění se nic nezměnilo.

Roman Kreuziger na trati etapového závodu Kolem Švýcarska.

V generálce na Tour de France obhájil loňské prvenství Portugalec Rui Costa, který dnešní jízdu na 26,8 km ovládl. Kreuziger na něj ztratil rovnou minutu.

Costa svlékl ze žlutého trikotu domácího Matthiase Franka, který v něm absolvoval dvě třetiny devítietapového závodu. V časovce ale Švýcar na nejlepší nestačil a klesl na páté místo. Před Kreuzigra se dostal díky třetí příčce v časovce Nizozemec Bauke Mollema, který českého vítěze závodu z roku 2008 v konečné klasifikaci předstihl o osm sekund. Za Costou zaostal Kreuziger o minutu a deset sekund.

Před časovkou, v níž cyklisté po úvodní rovině nastoupali v závěrečných deseti kilometrech 928 metrů, ztrácel český jezdec na žlutý trikot 23 sekund. Místo útoku na první příčku nakonec hájil celkové stupně vítězů. V poslední etapě prohrál o pět sekund s Francouzem Thibautem Pinotem, ale v konečném pořadí ho udržel o 16 sekund za sebou. Kreuziger si zopakoval umístění z roku 2009.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - závěrečná 9. etapa (časovka na 26,8 km):

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.