Rubriky:

Cyklistika

Thomas jede Tour se zlomeninou v pánvi proti matčině vůli

1. července 2013 20:03 - Calvi

S velkým sebezapřením pokračuje na Tour de France britský cyklista Geraint Thomas, který v sobotní úvodní etapě utrpěl drobnou zlomeninu v pánevní kosti. Do cíle pondělní třetí etapy dorazil jeden z pomocníků britského favorita Chrise Frooma na 177. místě se ztrátou přes devět minut. "Mám za sebou asi nejhorší dva dny, co jsem na kole zažil," uvedl.

 

Eric Gaillard, Reuters

Ze závodu však sedmadvacetiletý jezdce týmu Sky odstoupit nechce. "Vynaložil jsem tolik úsilí, abych shodil přebytečná kila a byl tady fit, že se jen tak nevzdám. Doktoři tvrdí, že se to zhoršovat nebude. Dám tomu pár dní a uvidím, jestli bolest poleví," prohlásil dvojnásobný olympijský vítěz ve stíhacím závodu družstev na dráze.

"Máma je proti, ale tohle je Tour. Není to obyčejný závod. Rozhodně budu bojovat, dneska už to bylo lepší než včera. I v cíli to bylo lepší než na startu. Ale mám zlomeninu v kosti, takže to musí bolet," uvedl Thomas, kterému v celkovém pořadí patří 194. místo, třetí od konce. Na belgického lídra Jana Bakelantse už má ztrátu téměř 27 sekund. Na Tour jede Brit počtvrté, nejlépe skončil předloni na celkově 31. příčce.

Thomasovo odhodlání má podle Frooma příznivý vliv na ostatní členy Sky. "Bolí ho to, ale rve se s tím a nás ostatní to povzbuzuje," řekl druhý muž loňského ročníku, který by rád na trůnu vystřídal chybějícího krajana Bradleyho Wigginse.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika