Rubriky:

Cyklistika

Hrdina Hesjedal bojuje na Tour i s prasklým žebrem: Je to jako když zády projíždí nůž

5. července 2013 11:49 - Montpellier

Kanadský cyklista Ryder Hesjedal bojuje na Tour de France od pádu v první etapě s prasklým žebrem, ale další Grand Tour v sezóně vzdát nechce. Obhajobu titulu na Giru d'Italia mu pokazila nemoc, kvůli níž odstoupil po dvanácté etapě.

 

Facebook

Navzdory zdravotním potížím se zatím drží na 14. místě se ztrátou 22 sekund na vedoucího Jihoafričana Daryla Impeyho. "Samozřejmě by bylo lepší, kdybych nic zlomeného neměl. Je to, jako když mi hrudníkem a zády projíždí nůž. A trvá to celý den, je to naprd," řekl serveru cyclingnews jezdec týmu Garmin Sharp. Už přípravu na Tour mu narušil pád v závodu Kolem Švýcarska.

Přes bolestivé zranění se Hesjedal snaží nedávat na sobě nic znát. "Je to Tour a jsem na tom dobře. Mohlo by to být i horší než zlomené žebro," uvedl dvaatřicetiletý Kanaďan, jehož nejlepším výsledkem na Tour je šesté místo z roku 2010.

Po nepříjemných pádech už muselo vzdát několik jezdců, naposledy odstoupil Slovinec Janež Brajkovič, který si v závěru čtvrteční šesté etapy poranil koleno. Stáj Astana tak přišla během jednoho dne o dva závodníky, neboť už předtím po nehodě skončil Švéd Fredrik Kesiakoff. Už ve třetí etapě závod opustil nemocný Kazach Andrej Kašečkin.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika