Rubriky:

Cyklistika

Čeští bikeři štafetu na MS nedokončili, Kulhavý přetrhl řetěz

28. srpna 2013 17:58 - Pietermaritzburg
(Aktualizováno: 28. srpna 2013 18:19)

Mistrovství světa horských kol v jihoafrickém Pietermaritzburgu začalo pro české barvy smolně. Závod štafet reprezentační tým nedokončil kvůli defektu Jaroslava Kulhavého. Vítězství obhájili Italové.

 

Ivana Roháčková

Český tým byl po odjetí Jana Nesvadby, Jana Rajcharta a Kateřiny Nash průběžně sedmý, jenže sotva olympijský vítěz Kulhavý na začátku svého úseku šlápl do pedálů, přetrhl po pouhých 20 metrech řetěz.

„Rozjel jsem to standardně a najednou rána. Nevím, co se stalo, zda řetěz nebo řazení," kroutil hlavou Kulhavý, který chtěl tímto závodem pokřtít nový bleděmodrý rám svého kola. „Mrzí mě to, ale doufám, že jsem si smůlu vybral, jak za sebe tak celý český tým. Sice jsem předávku dostal na sedmé pozici, ale chtěl jsem si tady dnes i otestovat kolo a možná, že bychom to dotáhli na bronz. Teď se pokusím ten svůj úsek, i když bez motivace objet sám. Hlavní závod bude za tři dny," říkal v cíli Kulhavý.

Již loni v rakouském Leogangu čeští bikeři ve výsledkové listině štafetového závodu, do něhož nastupují týmy složené z jezdce do 23 let, ženy, juniora a muže kategorie elite, chyběli. Po třetím úseku byli šestí, jenže poslední předávka proběhla až za povoleným územím a byli diskvalifikováni.

Na náročné trati ve středu triumfovali Italové. Kvarteto Marco Aurelio Fontana, Gioele Bertolini, Eva Lechnerová a Gerhard Kerschbaumer zvládlo 18,8 kilometru za 58 minut a 12 sekund. Ve stejném čase dorazila do cíle i Francie, ale stejně jako před rokem ve finiši na Italy nestačila. Bronz získalo družstvo Německa.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika