Rubriky:

Cyklistika

Vítěz Vuelty Horner si na MS zlámal několik žeber a sezóna pro něj skončila

1. října 2013 12:47 - Paříž

Vítěz letošní Vuelty Chris Horner byl nucen předčasně ukončit sezónu. Jednačtyřicetiletý Američan, jezdící v barvách stáje RadioShack-Leopard, má po pádu v nedělním závodě s hromadným startem na cyklistickém mistrovství světa ve Florencii několik zlomených žeber. Zrušil proto plánovaný start na podniku Kolem Lombardie i na etapovém závodu v Číně.

 

Joseba Etxaburu, Reuters

Horner si zlomil žebra v oblasti zad po hromadném pádu několika jezdců ve velké rychlosti. "Posledních pár měsíců šlo všechno skvěle, až na to mistrovství světa. Zlomená žebra jsou skutečně hodně bolestivá a budu muset být bez kola dva až tři týdny. Je to škoda, že nemůžu ukončit svou sezónu na dobré notě v Lombardii a Číně," litoval Horner.

Pro Hornera byl triumf na Vueltě, která skončila jen týden před světovým šampionátem, prvním vítězstvím v závodech označovaných jako Grand Tours a stal se tak jejich nejstarším vítězem v historii. Do té doby bylo jeho maximem deváté místo z Tour de France v roce 2010.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.