Rubriky:

Cyklistika

Rodríguez obhájil loňské vítězství v závodu Kolem Lombardie

6. října 2013 17:21 - Lecco

Španělský cyklista Joaquim Rodríguez obhájil své loňské vítězství na závodě Kolem Lombardie, poslední velké klasice sezony. Člen týmu Kaťuša si tak vynahradil zklamání z nedávného mistrovství světa, kde se musel spokojit se stříbrem.

Čtyřiatřicetiletý Rodríguez se v dešti odpoutal od soupeřů v posledním stoupání a dojel si pro vítězství suverénně s náskokem 17 sekund před krajanem Alejandrem Valverdem. Třetí byl o dalších šest sekund zpět Polák Rafal Majka.

"Chtěl jsem tenhle závod za každou cenu vyhrát. V posledním kopci jsem do toho dal všechno," uvedl Rodríguez, jenž byl letos třetí na Tour de France a čtvrtý na Vueltě.

Díky dnešnímu triumfu se Rodríguez dostal do čela žebříčku UCI WorldTour před vítěze Tour de France Chrise Froomea, který v Lombardii nestartoval. Posledním závodem započítávaným do žebříčku je etapový závod Kolem Pekingu, jenž se pojede 11. až 15. října.

Cyklistický jednorázový závod Kolem Lombardie (WorldTour) - 242 km: 
1. Rodríguez 6:10:18
2. Valverde (oba Šp.) -17
3. Majka (Pol.) -23
4. D. Martin (Ir.)  
5. Gasparotto (It.) oba -45
6. Moreno (Šp.) -55
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.