Rubriky:

Cyklistika

Lener doplňuje národní tým

1. dubna 2003 17:33 - PRAHA

Hokejová reprezentace přesouvá ve středu odpoledne přípravný kemp před MS do Mariánských Lázní. "Od čtvrtka tam vedle přípravy na ledě můžeme rovněž využít širokých možností k regeneraci," řekl kouč Slavomír Lener, jenž začíná kádr doplňovat.

 

Archiv

K národnímu týmu se už připojili obránce Martin Čech a útočník Milan Michálek, kteří pomáhali Kladnu k úspěchu v baráži o extraligu. Do západočeských lázní mají dorazit i tři vybrané posily útoku z Třince. Vedle Václava Pletky a Jana Marka dostane premiérovou pozvánku i Zdeněk Pavelek. "Vybíráme si hráče, kteří jsou zdravotně v pořádku a mohou prospět mužstvu," sdělil Lener.

Postupně se k reprezentaci přidají i sparťané a krajánci vyřazení v semifinále finské či ruské ligy. Z pražského celku trenér projevuje zájem o Ptáčka, Richtra, Hanzlíka, Broše a Kratěnu, jehož účast ale závisí na rychlém vyléčení poraněného kotníku.

Čeká se na konec základní části NHL

Z finských legionářů jsou v Lenerově hledáčku Balaštík, Kucharčík a Tenkrát, v Rusku sleduje kompletní čtveřici v Omsku (Patera, M. Procházka, Vlasák, Šlégr) a ve hře může být i Vůjtek z Čerepovce. "Zdravotní problémy, především v obraně, nás nutí poněkud měnit plány," připustil Lener.

S mužstvem nyní trénuje i se sádrou na ruce Jiří Hudler, který ale nepoletí koncem příštího týdne ke dvěma střetnutím ve Švýcarsku a bude se připravovat v Praze s hráči, kteří dorazí z NHL. Naopak přímo v dějišti první zápasové prověrky se má k národnímu týmu připojit Josef Marha z Davosu, jenž zatím hraje finále švýcarské ligy.

Konkrétní kandidáty startu na MS z NHL ještě nechce kouč prozradit. "Chci ještě se všemi osobně mluvit, aby mi příslib potvrdili. Někteří museli odmítnout, jako například Svoboda z Caroliny, jehož zdravotní potíže přetrvávají. Vše má ještě vývoj, víc snad řeknu v pondělí, až skončí základní část v zámoří," tvrdil kouč.

Martin Kézr

Zrušit