Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosař Ťoupalík ovládl závod v Táboře a přiznal: Na trati fandila celá rodina

26. října 2013 12:40 - Tábor

Díky úspěšnému nástupu v předposledním kole ovládl závodník ČEZ Cyklo Teamu Tábor Adam Ťoupalík na domácí trati závod Světového poháru v kategorii juniorů. Po zisku bronzové medaile na letošním mistrovství světa v Louisville vybojoval sedmnáctiletý český reprezentant druhý největší úspěch kariéry.

 

Eduarda Erben/cpa

Je to pro vás náplast po minulém týdnu, kdy jste na úvodním Světovém poháru v Nizozemsku skončil až dvacátý?

Tam to hlavně bylo dané tím, že jsem před cestou chytil střevní chřipku a závodem jsem se protrápil. Když jsme dorazili v pondělí ráno domů, léčil jsem se a ve středu jsem sedl poprvé na kolo. Ve čtvrtek jsem si dal trénink na trati, v pátek jsem se jen lehce projel a dnes už to bylo stoprocentní.

Věřil jste si doma hodně?

Kvůli dvacátému místu z Holandska jsem stál na startu až ve třetí lajně a měl jsem z toho trochu strach. Ale jezdil jsem kolem desátého místa a na konci prvního kola už jsem se dostal do čela. Držel jsem se v popředí a v předposledním kole jsem zkusil nastoupit. Zůstala tam mezera a náskok vydržel až do cíle.

Jste z Tábora, byl jste v závodě pod velkým tlakem?

Já jsem pod nějakým tlakem po medaili z mistrovství světa skoro pořád. Spousta lidí se mě ptala, proč mi to nevyšlo v Holandsku. Mysleli si, že jsem tam rupnul s nervama, ale já byl nemocný. Ale je mi jasné, že po tomhle vítězství si mě soupeři budou hlídat ještě víc.

Kdo všechno vám u trati fandil?

Měl jsem tady celou rodinu: rodiče, babičky, dědečky, spoustu kamarádů ze školy. Jen z rodiny deset lidí. Všem moc děkuju za podporu. Strašně mě to hnalo dopředu. Už jsem si to tady vyzkoušel vloni, ale to jsem neměl ještě výkonnost na bednu a skončil jsem čtrnáctý.

Jaké máte v této sezóně priority?

První byl tenhle závod, za týden máme mistrovství Evropy v Mladé Boleslavi. Pak to bude mistrovství republiky, mistrovství světa a vlastně všechny Světové poháry.

Druhý závod Světového poháru v cyklokrosu v Táboře:
Muži do 23 let (23,4 km):
1. M. van der Poel (Niz.) 54:35
2. Vermeersch -3
3. Van Aert (oba Belg.) -17
7. Nipl -29
8. Boroš -32
13. Skála -1:29
17. Paprstka -2:05
22. Lasák -2:39
28. R. Polnický -3:40
39. Svrčina -6:05
40. Rydval (všichni ČR) -6:09
Junioři (16,8 km):
1. Ťoupalík (ČR) 41:00
2. Iserbyt (Belg.) -10
3. Nieuwenhuis (Niz.) -15
18. Dejmek -1:33
21. Šírek -2:07
23. Lehký -2:17
25. Honzík -2:20
27. Kovář
28. Bařtipán oba -2:44
31. Vrána -3:19
32. Vojíř -3:31
38. Papež -4:42
39. J. Petruš -5:51
Kunt (všichni ČR) nedokončil
Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.