Rubriky:

Cyklistika

Štybar se rozloučil s cyklokrosem druhým místem v Baalu

1. ledna 2014 19:24 - Baal

Zdeněk Štybar zakončil svůj krátký návrat k cyklokrosu druhým místem v Grand Prix Svena Nijse. Tradiční novoroční podnik v Baalu vyhrál už podvanácté nejslavnější místní obyvatel, jehož jméno závod nese.

 

Jan Handrejch, Právo

Belgický mistr světa Nijs zvítězil suverénním způsobem s téměř minutovým náskokem a navázal na nedělní výhru v Diegemu, kterou završil minulý rok. Český šampion Štybar na něj ztratil 51 sekund a skončil v Baalu na druhém místě už pošesté během sedmi let.

Pokaždé přitom nestačil na Nijse, jen loni, když "pořadatel" kvůli nemoci nestartoval, ho přemohl Kevin Pauwels. Třetí dojel s odstupem 57 sekund další Belgičan Niels Albert, jemuž tato pozice v Baalu patřila už posedmé.

"Prohrát v Baalu se Svenem, to je jako vítězství. On má teď famózní formu a jede jinou kategorii než všichni ostatní. Navíc mu tenhle okruh neskutečně sedí a vyhovovalo mu i počasí. První polovina okruhu byla taková uklouzaná, na druhé bylo hutné bahno. Ale mně tahle trať taky sedí, mám závod v Baalu moc rád. Je tu pokaždé nádherná kulisa, ta atmosféra stojí za to," uvedl Štybar na svém webu.

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar zakončil v Baalu svůj krátký návrat do terénu, který podle plánu obsahoval šest závodů. Vítězství si připsal v sobotu v menší konkurenci v Bredene, mezi úplnou elitou se blýskl třetím místem ve Světovém poháru v Heusden-Zolderu a dnešní druhou pozicí.

"V minulé sezoně jsem sice byl ve všech závodech na bedně, ale teď jsem startoval ze třetí řady a než jsem se probojoval do čela, někdy to stálo dost sil, které pak chyběly. Pocitově byl nejlepší právě ten poslední závod v Baalu, kde se mi jelo hodně dobře. Byla to vydařená mise a v neposlední řadě dobrý tréninkový blok," uvedl Štybar.

Osmadvacetiletý český cyklista, jenž je členem silniční stáje Omega Pharma-QuickStep, se určitě nezúčastní 11. ledna národního šampionátu v Lošticích, ale nevyloučil start na mistrovství světa v Hoogerheide na začátku února. "Rozhodnu se na poslední chvíli. Rád bych tam jel, ale bude záležet na spoustě okolností," uvedl.

Cyklokrosový závod série Bpost Bank Trofee v Baalu (Belgie):
1. Nijs (Belg.) 1:03:39
2. Štybar (ČR) -51
3. Albert -57
4. Peeters -1:10
5. Meeusen (všichni Belg.) -1:39
6. Van Amerongen (Niz.) -1:55.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika