Newcastle ztratil body s Evertonem

Sedmnáctiletý objev Wayne Rooney a David Unsworth se svými góly postarali o vítězství Evertonu v zápase anglické fotbalové ligy nad třetím Newcastlem. Čerstvý debutant v národním týmu otevřel v Goodison Parku skóre po osmnácti minutách přesnou hlavičkou. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ.

Krátce před přestávkou sice vyrovnal Francouz Laurent Robert, ale o vítězství domácích 2:1 rozhodl Unsworth z penalty.

Newcastle po dnešku ztrácí šest bodů na vedoucí duo Manchester United s Arsenalem, Everton se posunul na páté místo za Chelsea. Dvaatřicáté kolo uzavře pondělní dohrávka mezi Fulhamem a Blackburnem.

ANGLIE - výsledek, 32. kolo: Everton - Newcastle United 2:1 (18. Rooney, 65. Unsworth z pen. - 40. Robert).

La Coruňa odsunula v tabulce San Sebastian

La Coruňa se po výhře 2:1 nad San Sebastianem posunula před svého soupeře na druhé místo tabulky. Domácí sice prohrávali po čtvrthodině hry po brance tureckého útočníka Nihata Kahveciho, ale těsně před přestávkou Joan Capdevila vyrovnal a sedm minut před koncem dokonal obrat Fran Gonzalez.

Fotbalisté Santanderu ukončili ve španělské lize sérii čtyř porážek. V dnešním utkání porazili FC Sevilla 1:0, jedinou branku zápasu vstřelil dvě minuty před koncem prvního poločasu Javi Guerrero z pokutového kopu. Vítězství udrželo Santander nad zónou ohrožení sestupem, Sevilla si naopak zkomplikovala boj o místo zaručující účast v příštím ročníku Poháru UEFA.

ŠPANĚLSKO - výsledky, 28. kolo: La Coruňa - San Sebastian 2:1 (44. Capdevila, 83. Fran Gonzalez - 16. Kahveci), Alavés - Mallorca 0:0, Santander - FC Sevilla 1:0 (43. Guerrero z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:0 (84. Ezquerro), Pamplona - Málaga 0:1 (59. Romero), Valladolid - Huelva 0:1 (22. Molina).

Jarošík rozhodl o vítězství CSKA

Český fotbalista Jiří Jarošík se stal znovu hrdinou CSKA Moskva. Ve třetím kole ruské ligy zajistil úřadujícímu vicemistrovi brankou v první minutě nastaveného času vítězství 3:2 nad Spartakem Moskva, který v utkání dvakrát vedl. CSKA díky třetí výhře vévodí tabulce a Jarošík se se třemi góly dělí o vedení mezi střelci.

Svěřenci Vlastimila Petržely z Petrohradu ztratili první bod v sezoně remízou 0:0 v zápasu s Rostovem, do kterého zasáhli všichni čtyři čeští hráči Zenitu. Branka nepadla ani v duelu Samary s Kazaní, za kterou nastoupili Jiří Novotný a Tomáš Čížek. Jaroslavl s Tomášem Kuchařem uhrála cennou remízu 1:1 s obhájcem titulu Lokomotivem Moskva.

RUSKO - výsledky, 3. kolo: Torpedo Moskva - Novorossijsk 1:1, CSKA Moskva - Spartak Moskva 3:2, Vladikavkaz - Volgograd 1:0, Samara - Rubin Kazaň 0:0, Elista - Ramenskoje 0:0, Zenit Petrohrad - Rostov nad Donu 0:0, Jaroslavl - Lokomotiv Moskva 1:1.

Inter ztratil na Juventus

Inter Milán jen remizoval s římským AS a ztratil na druhém místě bezprostřední kontakt s vedoucím Juventusem. Ve večerní dohrávce padlo i přes bezbrankový první poločas šest gólů, první hned na úvod druhé půle do domácí sítě, ale Christian Vieri svou 24. ligovou trefou v sezoně vyrovnal.

Za 24 minut vedli domácí už o dvě branky, ale sedm minut před koncem vysadil hosty do sedla vlastní gól Luigiho Di Biagia a náhradník Vincenzo Montella o minutu později střelou do šibenice Toldovy branky stanovil konečný výsledek.

Lazio Řím si pojistilo čtvrté místo v italské fotbalové lize zaručující postup do předkola Ligy mistrů přesvědčivým vítězstvím 3:0 nad Comem, které kleslo na předposlední místo. Zápas rozhodli za čtvrt hodiny svými góly Stefano Fiore a Bernardo Corradi. Ve druhé půli zpečetil výhru z penalty Argentinec Claudio Lopez.

Tříbrankovou výhru vybojovali také fotbalisté Chieva, kteří ještě mohou čtvrtou pozici Lazia ohrozit, v utkání s Udine.

Stejným výsledkem porazila Brescia hráče Bergama, kteří se museli od 36. minuty obejít bez vyloučeného Damiana Zenoniho. Desátým gólem v sezoně k vítězství přispěl veterán Roberto Baggio a na další dvě branky ještě přihrál svým spoluhráčům. Se 191 brankami je bývalý držitel titulu Fotbalista Evropy nejlepším střelcem italské ligy mezi aktivními hráči.

ITÁLIE - výsledky, 27. kolo:Inter Milán - AS Řím 3:3 (53. Vieri, 59. Recoba, 77. Emre - 46. Cassano, 83. vlastní Di Biagio, 84. Montella), Chievo - Udine 3:0 (10. Bjelanovič, 36. Cossato, 68. Pellissier), Piacenza - Modena 3:3 (8. a 66. Di Francesco, 90. Maresca - 24. a 26. obě z pen. Milanetto, 85. Vignaroli), Reggina - Empoli 1:0 (54. Nakamura), Perugia - Boloňa 1:1 (32. Vryzas - 67. Signori), Brescia - Bergamo 3:0 (30. Appiah, 45. Baggio, 85. Petruzzi), Lazio Řím - Como 3:0 (6. Fiore, 16. Corradi, 65. Claudio Lopez z pen.).