Cyklistika

Newcastle ztratil body s Evertonem

7. dubna 2003 10:36

Sedmnáctiletý objev Wayne Rooney a David Unsworth se svými góly postarali o vítězství Evertonu v zápase anglické fotbalové ligy nad třetím Newcastlem. Čerstvý debutant v národním týmu otevřel v Goodison Parku skóre po osmnácti minutách přesnou hlavičkou. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ.

Krátce před přestávkou sice vyrovnal Francouz Laurent Robert, ale o vítězství domácích 2:1 rozhodl Unsworth z penalty.

Newcastle po dnešku ztrácí šest bodů na vedoucí duo Manchester United s Arsenalem, Everton se posunul na páté místo za Chelsea. Dvaatřicáté kolo uzavře pondělní dohrávka mezi Fulhamem a Blackburnem.

ANGLIE - výsledek, 32. kolo:

Everton - Newcastle United 2:1 (18. Rooney, 65. Unsworth z pen. - 40. Robert).

La Coruňa odsunula v tabulce San Sebastian

La Coruňa se po výhře 2:1 nad San Sebastianem posunula před svého soupeře na druhé místo tabulky. Domácí sice prohrávali po čtvrthodině hry po brance tureckého útočníka Nihata Kahveciho, ale těsně před přestávkou Joan Capdevila vyrovnal a sedm minut před koncem dokonal obrat Fran Gonzalez.

Fotbalisté Santanderu ukončili ve španělské lize sérii čtyř porážek. V dnešním utkání porazili FC Sevilla 1:0, jedinou branku zápasu vstřelil dvě minuty před koncem prvního poločasu Javi Guerrero z pokutového kopu. Vítězství udrželo Santander nad zónou ohrožení sestupem, Sevilla si naopak zkomplikovala boj o místo zaručující účast v příštím ročníku Poháru UEFA.

ŠPANĚLSKO - výsledky, 28. kolo:

La Coruňa - San Sebastian 2:1 (44. Capdevila, 83. Fran Gonzalez - 16. Kahveci), Alavés - Mallorca 0:0, Santander - FC Sevilla 1:0 (43. Guerrero z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:0 (84. Ezquerro), Pamplona - Málaga 0:1 (59. Romero), Valladolid - Huelva 0:1 (22. Molina).

Jarošík rozhodl o vítězství CSKA

Český fotbalista Jiří Jarošík se stal znovu hrdinou CSKA Moskva. Ve třetím kole ruské ligy zajistil úřadujícímu vicemistrovi brankou v první minutě nastaveného času vítězství 3:2 nad Spartakem Moskva, který v utkání dvakrát vedl. CSKA díky třetí výhře vévodí tabulce a Jarošík se se třemi góly dělí o vedení mezi střelci.

Svěřenci Vlastimila Petržely z Petrohradu ztratili první bod v sezoně remízou 0:0 v zápasu s Rostovem, do kterého zasáhli všichni čtyři čeští hráči Zenitu. Branka nepadla ani v duelu Samary s Kazaní, za kterou nastoupili Jiří Novotný a Tomáš Čížek. Jaroslavl s Tomášem Kuchařem uhrála cennou remízu 1:1 s obhájcem titulu Lokomotivem Moskva.

RUSKO - výsledky, 3. kolo:

Torpedo Moskva - Novorossijsk 1:1, CSKA Moskva - Spartak Moskva 3:2, Vladikavkaz - Volgograd 1:0, Samara - Rubin Kazaň 0:0, Elista - Ramenskoje 0:0, Zenit Petrohrad - Rostov nad Donu 0:0, Jaroslavl - Lokomotiv Moskva 1:1.

Inter ztratil na Juventus

Inter Milán jen remizoval s římským AS a ztratil na druhém místě bezprostřední kontakt s vedoucím Juventusem. Ve večerní dohrávce padlo i přes bezbrankový první poločas šest gólů, první hned na úvod druhé půle do domácí sítě, ale Christian Vieri svou 24. ligovou trefou v sezoně vyrovnal.

Za 24 minut vedli domácí už o dvě branky, ale sedm minut před koncem vysadil hosty do sedla vlastní gól Luigiho Di Biagia a náhradník Vincenzo Montella o minutu později střelou do šibenice Toldovy branky stanovil konečný výsledek.

Lazio Řím si pojistilo čtvrté místo v italské fotbalové lize zaručující postup do předkola Ligy mistrů přesvědčivým vítězstvím 3:0 nad Comem, které kleslo na předposlední místo. Zápas rozhodli za čtvrt hodiny svými góly Stefano Fiore a Bernardo Corradi. Ve druhé půli zpečetil výhru z penalty Argentinec Claudio Lopez.

Tříbrankovou výhru vybojovali také fotbalisté Chieva, kteří ještě mohou čtvrtou pozici Lazia ohrozit, v utkání s Udine.

Stejným výsledkem porazila Brescia hráče Bergama, kteří se museli od 36. minuty obejít bez vyloučeného Damiana Zenoniho. Desátým gólem v sezoně k vítězství přispěl veterán Roberto Baggio a na další dvě branky ještě přihrál svým spoluhráčům. Se 191 brankami je bývalý držitel titulu Fotbalista Evropy nejlepším střelcem italské ligy mezi aktivními hráči.

ITÁLIE - výsledky, 27. kolo:

Inter Milán - AS Řím 3:3 (53. Vieri, 59. Recoba, 77. Emre - 46. Cassano, 83. vlastní Di Biagio, 84. Montella), Chievo - Udine 3:0 (10. Bjelanovič, 36. Cossato, 68. Pellissier), Piacenza - Modena 3:3 (8. a 66. Di Francesco, 90. Maresca - 24. a 26. obě z pen. Milanetto, 85. Vignaroli), Reggina - Empoli 1:0 (54. Nakamura), Perugia - Boloňa 1:1 (32. Vryzas - 67. Signori), Brescia - Bergamo 3:0 (30. Appiah, 45. Baggio, 85. Petruzzi), Lazio Řím - Como 3:0 (6. Fiore, 16. Corradi, 65. Claudio Lopez z pen.).

Monako se do čela ligy nevrátilo

Fotbalisté Nice znemožnili Monaku návrat do čela francouzské ligy, když jej porazili na jeho hřišti 1:0. Domácí favorizované mužstvo zarmoutil útočník soupeře Kaba Diawara, který lobem přes brankáře Flavia Romu vstřelil krátce před koncem jedinou branku utkání.

Mnichov 1860 konečně doma vyhrál

Fotbalisté Mnichova 1860 ukončili neúspěšnou sérii na domácím hřišti a poprvé od 2. listopadu loňského roku své fanoušky potěšili vítězstvím. Nad Mönchengladbachem vyhráli 2:0 díky brankám ze závěru zápasu. Naopak v Rostocku se trefil domácí Hill už ve třetí minutě a zajistil Hanse výhru 1:0 nad Wolfsburgem.

NĚMECKO - výsledky, 27. kolo:

Mnichov 1860 - Borussia Mönchengladbach 2:0 (79. Schroth, 89. Max), Hansa Rostock - Wolfsburg 1:0 (3. Hill).