Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Po drsné kolizi cyklistické Flandry obcházela smrt. Belgičan smetl fandící ženu

7. dubna 2014 15:03 - Oudenaarde

Desítky drsných pádů a okamžiky hrůzy provázely 98. ročník cyklistického závodu Kolem Flander. Triumf v klání dlouhém 259 kilometrů nakonec slavil Švýcar Fabian Cancellara, čímž obhájil loňské prvenství. Ale při závodě šlo opakovaně o život. Trať klasického závodu obcházela smrt, závodníkem sražená žena dopadla zle.

Po sto třiceti kilometrech odstoupil po drsném pádu Belgičan Jürgen Roelandts, který byl minulý rok třetí. Hned dvakrát spadl úřadující mistr Belgie a dvojnásobný vítěz Flander Stijn Devolder, na zemi končili i mnozí další.

Nejhůře ze závodníků dopadl třiatřicetiletý Belgičan Johan Vansummeren, který se srazil s pětašedesátiletou ženou, která nesmyslně zariskovala a v době průjezdu cyklistů stála na ostrůvku uprostřed silnice. Byla snadným terčem, cyklista také nebyl stoprocentně pozorný, neměl v té rychlosti čas a prostor na manévrování.

Hrůzný okamžik zachycuje video amatérské úrovně. Pozoruhodně chladná byla reakce spolupřihlížejících, kteří s nějakou pomocí rozhodně nepospíchali.

Pohled na bezvládně ležící tělo ženy pod kolem nehybného a vedle ležícího závodníka byl přitom děsivý. Žena jea podle serveru flandersnews.be ve velmi vážném stavu, podrobila se již dvěma operacím a její stav je stále kritický. Vansummeren byl naložen do sanitky se zafixovaným krkem a poraněním hlavy, nicméně byl při vědomí. Den po ošklivé srážce opět usedl na kolo a absolvoval lehkou projížďku.

"Je to pro něj lepší než být zavřený doma. Má hlavně starost o tu paní. Pokud bychom měli číslo, kontaktovali bychom její rodinu. Takhle můžeme jenom sledovat zprávy v televizi," řekl sportovní ředitel stáje Garmin-Sharp Geert van Bondt serveru cyclingnews.

Třiatřicetiletý Vansummeren by měl v neděli jet Paříž - Roubaix, nad jeho účastí ale visí otazník.

vap, ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika