Savoldelli svlékl Bassa z růžového trikotu

ORTISEI (Itálie)

Kolumbijský cyklista Ivan Parra se stal vítězem sobotní 13. etapy závodu Giro d'Italia z Mezzocorona do Ortisei. V cíli horské etapy měřící 218 kilometrů se rovněž převlékal růžový trikot pro vedoucího závodníka průběžného pořadí. Ital Ivan Bassa jej předal vítězi závodu z roku 2002 Paolovi Savoldellimu.

Druhý dojel do cíle Španěl Juan Manuel Garate. Třetí příčku si získal Parrův týmový kolega Venezuelan Jose Rujano Guillen.

Savoldelli dojel do cíle zhruba čtyři minuty za Parrou a v celkovém pořadí si vyjel náskok na Bassa 50 sekund.

Peloton závodníků ještě před startem třinácté etapy opustili Stefano Garzelli, Baden Cooke, Stuart O'Grady a Jaan Kirsipuu.

V neděli čeká na cyklisty královská 14. etapa o délce 210 kilometrů. Na trase Egna - Livigno budou muset jezdci absolvovat výšlap na Passo dello Stelvio, které je s 2758 metry nejvýše položeným bodem letošního Gira.