Contador útočil, ale Froome uhájil vedení v Dauphiné

La Mure

Britský cyklista Chris Froome navzdory útoku Španěla Alberta Contadora udržel vedení v závodu Critérium du Dauphiné i po páté etapě. Druhé vítězství v řadě pro stáj Kaťuša vybojoval ve čtvrtek Slovinec Simon Špilak, který ujel v závěrečném stoupání ze skupiny uprchlíků. V ní byl i český jezdec Leopold König, který skončil desátý se ztrátou 17 sekund. V průběžném pořadí si polepšil na 14. příčku.

Slovinský cyklista Simon Špilak ze stáje Kaťuša se raduje z vítězství v páté etapě závodu Critérium du Dauphiné.

Contador zaútočil ve sjezdu z Col de la Morte a 23 kilometrů před cílem získal na Frooma téměř minutový náskok. Díky stíhací jízdě týmu Sky byl ale únik dvojnásobného šampióna Tour de France zlikvidován. Contador tak dál ztrácí 12 sekund na Frooma, navíc se na něj dotáhl Nizozemec Wilco Kelderman, který vybojoval v etapě druhé místo.

"Některé etapy nevypadají na papíře moc náročně, ale skutečnost je pak jiná. To se stalo dneska, kdy nás Contador dostal pod tlak. Ale říkal jsem klukům, ať jsou v klidu. Odvedli obrovskou práci," řekl Froome, který vede od první etapy.

Po páteční rovinaté trase vyvrcholí generálka na Tour de France víkendovými kopcovitými etapami.