Sáblíková vyhrála časovku a v Tour de Feminin je průběžně třetí

Rumburk

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková opanovala v cyklistickém závodu Tour de Feminin sobotní třetí etapu, kterou byla časovka na 17,8 km v polské Bogatynii. Mistryně republiky v této disciplíně vyhrála o 12 sekund před Američankou Briannou Walleovou a posunula se v průběžném pořadí z dvanáctého místa na třetí příčku.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková.

"Jela jsem naplno, i když první kopec s malou rezervou. Měla jsem trochu obavy, jak se mi pojede, přeci jen je rozdíl být odpočatá, jako to bylo před mistrovstvím republiky, nebo už mít unavené nohy z předchozích etap," řekla pro svazový web Sáblíková, která se na Tour de Feminin stala první českou etapovou vítězkou po osmi letech.

V odpolední čtvrté etapě na 92,4 km se startem a cílem v Rumburku vyhrála Sáblíková dvě vrchařské prémie a pojistila si první místo v soutěži o modrý trikot.

Do čela závodu se dostala Nizozemka Vera Koedooderová, která skončila v časovce třetí. Sáblíková na ni ztrácí 39 sekund, za druhou Walleovou zaostává o 35 sekund.