Sagan opět těsně druhý! Spurt ovládl Kristoff, žlutý trikot na Tour uhájil Nibali

St. Étienne

Spurt dvanácté etapy cyklistické Tour de France z Bourg-en-Bresse do St. Étienne ovládl po dramatickém finiši Nor Alexander Kristoff. Na druhém místě skončil opět těsně Slovák Peter Sagan, jenž obsadil druhou příčku letos už počtvrté. Žlutý dres uhájil Ital Vincenzo Nibali.

Norský cyklista Alexander Kristoff (vlevo) se raduje z triumfu ve dvanácté etapě Tour de France před druhým Slovákem Peterem Saganem (uprostřed).

V čelní skupině se držel i Leopold König, který dojel ve stejném čase jako vítěz na 43. místě. V celkovém pořadí se opět o jednu příčku posunul a nyní je devatenáctý.

Hrdina středeční etapy Francouz Tony Gallopin dnes na trati 185,5 kilometru do St. Étienne ztratil téměř šest minut a z průběžné páté příčky klesl až za českého jezdce stáje NetApp.

Německá stáj, za kterou vedle Königa startuje i Jan Bárta, před těžkými alpskými etapami přišla o vrchaře Davida de la Cruze. Španěl ve skupině uprchlíků ve druhém dnešním sjezdu upadl tvrdě na rameno a kvůli zlomenině klíční kosti pro něho Tour skončila. König tak přišel o důležitého pomocníka.

"Měl mi hlavně pomáhat v kopcích," zalitoval König v rozhovoru pro server idnes. "Ani Tiago (Machado) zatím není ve stavu, aby v kopcích jezdil v popředí, takže mi do hor zbyli Bartosz (Huzarski) a José (Mendes). Snad to spolu zvládneme," doufá König, jenž by se chtěl v Alpách posunout průběžným pořadím vzhůru.

Cyklistický závod Tour de France - 12. etapa: Bourg-en-Bresse - St. Étienne (185,5 km):