Rubriky:

Cyklistika

Tak přece jen ke Kreuzigerovi. Slovenský tryskáč Sagan se upsal týmu Tinkoff-Saxo

8. srpna 2014 09:49 - Bratislava

Elitní slovenský spurtér Peter Sagan už má jasno o budoucnosti. Přece jen přestoupil do cyklistického týmu Tinkoff-Saxo a bude novým kolegou Romana Kreuzigera. Avizovanou dohodu, kterou v tomto týdnu majitel dánské stáje Oleg Tiňkov nejprve popřel, dnes Tinkoff-Saxo oznámilo na svém webu. Smlouvu čtyřiadvacetiletý Sagan podepsal na tři roky.

 

Christian Hartmann, Reuters

"Jsme šťastní a hrdí, že můžeme přivítat Petera Sagana u nás v týmu od roku 2015 na tři sezóny," uvedl tým v prohlášení. "Peter je bezesporu jedním z největších talentů v cyklistice a už nyní jedna z největších hvězd. Má obrovský talent, vítěznou mentalitu a schopnost vybojovat pro nás hodně vítězství," doplnil manažer Bjarne Riis.

"Je to skvělá zpráva," reagoval na Saganův příchod Španěl Alberto Contador, který je hlavní hvězdou týmu. "Máme vynikající vztahy a navíc je Peter výborný jezdec, rozený šampión. Jsem si jistý, že s jeho příchodem čekají tým skvělé věci," uvedl dvojnásobný vítěz Tour de France. Se Saganem přejde do stáje i jeho bratr Juraj.

Sagan letos potřetí v řadě získal zelený dres na Tour de France pro vítěze bodovací soutěže. Po této sezóně opustí po pěti letech stáj Cannondale, v níž strávil celou dosavadní profesionální kariéru. V jejím prvním roce závodil za italský tým, tehdy ještě nesoucí název Liquigas, společně s Kreuzigerem, jenž poté odešel do Astany.

Rodák ze Žiliny se vypracoval v jednu z hlavní hvězd pelotonu a i v mladém věku má na kontě už 68 vítězství. Z Grand Tours má slovenský tryskáč sedm etapových vavřínů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika