Královskou etapu v Katalánsku vyhrál Van Garderen

La Molina

Královskou etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál americký cyklista Tejay Van Garderen z týmu BMC. Dotáhl do cíle únik v závěrečném stoupání do lyžařského střediska La Molina ve výšce 1725 metrů. Novým lídrem závodu je Belgičan Bart de Clerq.

Leopold König v dresu týmu Sky.

O tři sekundy za Van Garderenem dojel Australan Richie Porte ze Sky a dalších pět sekund na vítěze ztratila trojice včetně španělského lídra týmu Tinkoff-Saxo Alberta Contadora. De Clercq, jenž patřil k třem uprchlíkům, kteří vyhráli s velkým náskokem první etapu, vede o 21 sekund před Portem. Favorit Contador si polepšil na páté místo.

Dosavadní lídr Francouz Pierre Rolland v horské etapě neudržel tempo a ztratil na Van Garderena přes pět minut. Závod skončí v neděli v Barceloně.