Spurterský dojezd Vuelty po pyrenejských etapách vyhrál Drucker

Peňíscola

Spurterský dojezd 16. etapy cyklistické Vuelty vyhrál Jean-Pierre Drucker z Lucemburska. V závěru 1,3 kilometru dlouhé cílové rovinky porazil dvojici Němců Rüdigera Seliga a Niklase Arndta a připsal si první triumf na podniku Grand Tours. Vedení v průběžném pořadí dál s přehledem drží Kolumbijec Nairo Quintana o 3:37 minuty před Christopherem Froomem.

Jean Pierre Drucker z Lucemburska vyhrál 16. etapu Vuelty.

Po dvou náročných pyrenejských etapách v pondělí na cyklisty čekalo menší převýšení. Po pozvolném stoupání v úvodních zhruba 90 kilometrech následovalo klesání do cíle 156,4 km dlouhé trasy zakončené téměř dvacetikilometrovou rovinou.

Všichni favorité si po nedělním zaváhání Froomeova týmu Sky, na něž doplatil téměř hodinovou ztrátou jeho stájový kolega Leopold König, hlídali čelo závodu a do cíle dojeli v hlavním pelotonu s dvousekundovou ztrátou na vítěze.

Těsně za hlavní skupinou dorazil Zdeněk Štybar, který v cílové rovince pomáhal rozjíždět spurt nakonec čtvrtému Giannimu Meersmanovi. Sám za Druckerem zaostal o deset sekund, König nabral před úterním volným dnem manko dalších 3:38 minuty a celkově ztrácí už přes hodinu.

Cyklistický závod Vuelta - 16. etapa: Alcaňiz - Peňíscola (156,4 km):