Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický Závod míru letos povede z Lince do Hannoveru

28. března 2006 12:48 - Mladá Boleslav

Organizátoři cyklistického Závodu míru dnes v Mladé Boleslavi představili trasu letošního 58. ročníku. Závod, který se pojede po roční pauze, odstartuje 13. května v Linci a po osmi etapách a 1283 kilometrech bude jeho vítěz znám 20. května v Hannoveru. Prostřední část závodu povede po českých silnicích.

 

/ Daniel Joubert

Po Pavlu Doleželovi bude ředitelem podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) Švýcar Herbert Notter. Hlavním partnerem soutěže se stala firma Škoda Auto, rozpočet se pohybuje kolem 30 milionů korun. Vloni se Závod míru nekonal z ekonomických důvodů.

"V roce 1985 jsem Závod míru absolvoval jako člen švýcarské reprezentace a musím říci, že je to významný závod, ne neprávem se mu říkalo Tour východu. Absolvoval jsem poté mnoho závodů a Závod míru byl tím nejlepším, co jsem zažil. Proto jsem strašně rád, že u toho mohu být," řekl Notter na dnešní tiskové konferenci.

Právě na českých silnicích by se podle předpokladu pořadatelů mělo rozhodnout. Za královské etapy jsou považovány čtvrtá z Karlových Varů do Teplic a následná pátá z Bíliny do německého Altenbergu, kdy cyklisté pojedou přes vrcholky Krušných hor.

Startovat bude 15 osmičlenných týmů

Na start by se mělo postavit 15 osmičlenných týmů. "Nabídku jsme poslali již před třemi měsíci, s mnoha stájemi jsem jednal osobně. Do konce března by se mělo rozhodnout, ale musíme brát v potaz konkurenci Giro d´Italia a Kolem Katalánka. Věřím však, že bude startovat kvalitní pole, protože mezi kontinentálními celky je mnoho výborných jezdců," uvedl Notter.

Právě Závod míru byl odrazovým můstkem do velké cyklistiky i pro Jána Svoradu. "Poprvé jako bažant jsem skončil v etapě do Prahy na druhém místě a v dalším startu jsem celý závod vyhrál. To odstartovalo moji bohatou profesionální kariéru a vůbec umožnilo právě přechod mezi nejlepší světové cyklisty," řekl Svorada, který ZM vyhrál v roce 1990.

Program 58. ročníku Závodu míru:
13. května - 1. etapa: Linec - Schrems (139 km), 14. května - 2. etapa: Schrems - České Budějovice (177 km),
15. května - 3. etapa: Beroun - Karlovy Vary (165 km),
16. května - 4. etapa: Karlovy Vary - Teplice (176 km),
17. května - 5. etapa: Bílina - Altenberg (140 km),
18. května - 6. etapa: Dippoldiswalde - Merano (167 km),
19. května - 7. etapa: Delitzsch - Thale (187 km),
20. května - 8. etapa: Wernigerode - Hannover (132 km).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika