Rubriky:

Cyklistika

Ital Cheula vyhrál cyklistický Závod míru

20. května 2006 16:48 - HANNOVER

Vítězem 58. ročníku Závodu míru se stal italský cyklista Giampaolo Cheula z britské stáje Barloworld. Sobotní závěrečnou etapu z Wernigerode do Hannoveru dlouhou 132 kilometrů, která na celkovém pořadí nic podstatného nezměnila, vyhrál Němec Torsten Schmidt z týmu Wiesenhof Akud.

Z českých cyklistů skončil v konečném pořadí nejvýše Martin Mareš z italského týmu Naturino Sapore di Mare, který obsadil deváté místo. Triumf jezdců Itálie završila na druhém a třetím místě dvojice Andrea Tonti (Acqua e Sapone) a Christian Gasperoni (Naturino Sapore di Mare).

Závěrečná etapa se jela podle nepsaných, ale zaběhnutých pravidel profesionální cyklistiky. Ti nejlepší v celkové pořadí si za pomoci stájových kolegů hlídali čelo pelotonu, udávali ostré tempo a nenechali nikoho odjet. Cyklistům nepřálo počasí, po celou trať je provázel chlad, silný protivítr a déšť. Přesto absolvovali dnešní část průměrnou rychlostní 48,6 km/h a celý závod ve velmi rychlém průměru 41,2 km/h.

Až těsně před cílovým městem se podařilo poodjet Schmidtovi a na třech krátkých okruzích kolem hannoverské radnice si malý náskok uhlídal. Ve městě se pole trochu roztrhalo, ale odstupy byly minimální. Pro druhé a třetí místo si dojela dvojice závodníků týmu Acqua e Sapone Estonec Andrus Aug a Rus Alexander Arekejev.

S minimální ztrátou skončil čtvrtý Jan Bárta (Elk-Haus) a do desítky se dostal ještě osmý Pavel Šubrt z Dukly Praha.

Obklopen svými spolujezdci projel cílem na 24. místě Cheula a poprvé v kariéře se mohl radovat z prvenství v etapovém závodě. Navázal tak na dva roky staré premiérové italské vítězství Michelle Scarponiho. Z dalších českých cyklistů skončil Petr Benčík z PSK Whirlpool jedenáctý a hned za něj se z dvacáté pozice vyšvihl Bárta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika