Rubriky:

Cyklistika

Kristoff vyhrál potřetí za sebou závod Eschborn-Frankfurt

1. května 2017 18:06 - Frankfurt nad Mohanem
(Aktualizováno: 1. května 2017 20:23)

Jednodenní závod Eschborn-Frankfurt, jenž byl letos poprvé zařazen do kalendáře WorldTour, vyhrál potřetí za sebou norský cyklista Alexander Kristoff. Devětadvacetiletý rodák z Osla zvítězil po 218,7 km jednoznačně v hromadném spurtu.

Video již není dostupné

sntv

Kristoff těžil v závěru závodu, který se jel v nevlídném deštivém počasí, ze skvělé práce svého týmu Kaťuša. Převaha švýcarské stáje byla tak velká, že na druhém místě dojel Kristoffův pomocník Rick Zabel z Německa. "Rick mě skvěle provedl městem," poznamenal Nor. Třetí skončil domácí favorit John Degenkolb, vítěz z roku 2001.

Zabelův slavný otec Erik byl s třemi výhrami dosavadním jediným rekordmanem závodu, jenž se dlouhá léta jezdil pod názvem Rund um den Henninger Turm. Nyní se na něj v historických tabulkách dotáhl Kristoff, který navázal na své triumfy z let 2014 a 2016. Předloni se závod kvůli hrozbě teroristického útoku nekonal.

Jediný český účastník propršeného závodu Petr Vakoč obsadil 45. místo s odstupem půldruhé minuty za vítězem. Do cíle nedojel dvojnásobný mistr světa Peter Sagan ze Slovenska, jenž slezl z kola přibližně 60 kilometrů před finišem.

Cyklistický jednodenní závod Eschborn-Frankfurt (WorldTour) - 218,7 km:
1. Kristoff (Nor./Kaťuša) 5:29:32,
2. Zabel (Něm./Kaťuša) -1,
3. Degenkolb (Něm./Trek-Segafredo),
4. Drucker (Luc./BMC),
5. Ligthart (Niz./Roompot),
6. Lobato (Šp./LottoNL) všichni -2,
...
45. Vakoč (ČR/Quick-Step) -1:37.
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika