Sagana v tatranských kopcích vysvlékli, měl čtvrthodinovou ztrátu. Vede Belgičan Teuns

Zakopané

V šesté etapě závodu Kolem Polska si australský cyklista Jack Haig dojel pro první vítězství mezi profesionály. Třiadvacetiletý jezdec stáje Orica-Scott vyhrál po 189 kilometrech v Zakopaném s náskokem 51 sekund před nejbližšími pronásledovateli.

Ilustrační snímek.

V tatranských kopcích nestačil slovenský mistr světa Peter Sagan, v cíli byl 64. se ztrátou více než 15 minut. Podle očekávání přišel o žlutý trikot vedoucího jezdce. Na první místo se dostal Belgičan Dylan Teuns, který vede o šest sekund před domácím favoritem Rafalem Majkou.

Druhou skupinu dovedl do cíle Petr Vakoč a obsadil 14. místo o 2:26 minuty za Haigem. V celkovém pořadí si český cyklista mírně polepšil na 23. příčku. Závod skončí v pátek další horskou etapou s cílem v Bukowině Tatrzaňské.