Rubriky:

Cyklistika

Jsem unavená, ale musím makat dál, říká bikerka Huříková

19. července 2006 10:41

Bikerka Tereza Huříková po loňském triumfu na juniorském mistrovství světa vlétla jako uragán i na českou seniorskou scénu. Svůj první domácí titul v cross country mezi ženami vybojovala minulý víkend v České Kamenici s jasným náskokem. "Na startu jsem měla nervy, jak to dopadne," říká čerstvá šampiónka v rozhovoru pro Právo.

 

mtbs.cz/Jan Němec

Stihla jste oslavit zlato?
Šampáňo se chladí v lednici, ale ještě jsem ho neměla s kým otevřít. Čekám, až se vrátí brácha s přítelkyní z dovolené v Turecku.

Brala jste první místo jako povinnost?
Na startu jsem měla nervy, jak to dopadne. Po silničním závodě v okolí Krásné Lípy jsem nebyla pořádně odpočatá. Cítila jsem to už při rozjíždění. Podle pocitů jsem snad ani titul nezískala, fakt jsem se hodně trápila. Ale mám radost, že jsem to přežila bez úhony.

Po loňském titulu juniorské mistryně světa závodíte letos poprvé mezi ženami. Je to velký skok?
Závody Světového poháru s těmi nejlepšími, to je obrovská zkušenost. Určitě jsem se díky tomu zlepšila technicky. Závody jsou delší, konkurence daleko větší.

Českou jedničkou je Kateřina Hanušová-Nashová. Kdy ji budete porážet?
Letos asi ne, ale doufám, že se jí brzy vyrovnám. Katka má za sebou spoustu sezón a já začínám. Hrozně se zlepšila. Porazila mě ve čtyřech závodech Světového poháru. Nejblíž jsem k ní měla v Belgii. Jednu chvíli jsem jí najížděla na zadní kolo, ale pak mě přibrzdil defekt.

Nejste po kompletním programu Světového poháru a dalších závodech na horských kolech i na silnici unavená?
Jsem, hlavně psychicky. Není čas udělat během sezóny soustředění, odjet jako vloni na čtrnáct dní do Livigna. Teď mě čeká snad druhý víkend v sezóně bez závodů. Mám v plánu hlavně kratší tréninky, abych byla co nejlíp připravená na mistrovství Evropy, které je za pár dní.

Tam budete startovat v nově vzniklé ženské kategorii do 23 let. S jakými ambicemi?
Bojím se, že budu zklamaná, jenže tyhle stavy mám vždycky. Vím tak o pěti soupeřkách, se kterými bych se měla prát o stupně vítězů. Už to není taková sranda jako v juniorkách, tady už se to bere víc vážně. Navíc závodím i s holkama, které jsou o čtyři roky starší.

Bude konkurence stejná i v srpnu na mistrovství světa, které hostí novozélandské Rotorua?
Přibude tam jedna Číňanka, nějaké Australanky, Američanky, plus domácí závodnice. Číňanky jdou hodně nahoru, staví tým pro olympiádu v Pekingu. Trenér na ně pořád řve. Mají takovou specialitu, že za každého počasí jezdí v bílých pletených rukavicích... Doufám, že mi vydrží forma. Ráda bych pak ještě jela alespoň časovku na silničním mistrovství světa v Salcburku. Záleží, jestli budu nominována.

Chystáte se vůbec na nějakou dovolenou?
Až po sezóně. Ještě v říjnu bych měla jet na závody do Turecka, pár dní bych tam zůstala. A pak si dám týdenní dovolenou v lázních.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit