Rubriky:

Cyklistika

MS florbal 2018

Živě

Organizátoři cyklistického MS v Bergenu jsou na pokraji bankrotu

30. září 2017 09:34 - Bergen

Ačkoli si nedávné mistrovství světa v silniční cyklistice v Bergenu vysloužilo převážně pozitivní ohlasy, skončilo pro organizátory finanční katastrofou. Jak uvedla norská média, národní cyklistický svaz nyní balancuje na hraně bankrotu a bude muset požádat o pomoc vládu.

 

Ntb Scanpix, Reuters

Podle listu Bergens Tidende má norská federace na účtu zhruba 156 miliónů norských korun (asi 431 miliónů Kč), nicméně konečný účet šampionátu se vyšplhal na 220 miliónů (607 milionů Kč). Za překročení původního rozpočtu mohou různé faktory, například nižší příjem od sponzorů, malý zájem o balíčky pro platící návštěvníky či zhoršený kurz norské koruny vůči euru a franku.

Organizátorům vydařené sportovní akce se rozhodli pomoci cyklističtí fanoušci, kteří spustili crowdfundingovou kampaň. Zatím vybrali 3,5 miliónu norských korun, a i když jejich iniciativa s největší pravděpodobností nebude sama o sobě na umazání dluhu stačit, pořadatele MS potěšila.

"Je to neuvěřitelný příběh. Dokazuje to, že si diváci užili skvělé chvíle a šampionát pro lidi v Bergenu hodně znamenal," uvedl šéf organizačního výboru MS Helge Stormoen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika