Golfista Johnson vyhrál nový turnaj a bude světovou dvojkou

King Abdullah Economic City

Americký golfista Dustin Johnson vyhrál v Saúdské Arábii nový turnaj v kalendáři European Tour. Triumf na Saudi International mu vedle prémie 583.000 dolarů přinese i posun z třetího místa na druhé v pondělním vydání světového žebříčku.

Ilustrační snímek.

V evropské sérii zvítězil čtyřiatřicetiletý Američan pošesté. Předchozích pět titulů přitom získal na turnajích zařazených zároveň do PGA Tour, včetně US Open v roce 2016. Na elitním okruhu vyhrál dohromady 19 turnajů.

U Rudého moře Johnson triumfoval se skóre -19 o dvě rány před Číňanem Li Chao-tchungem, s kterým se po třech kolech dělil o vedení. Třetí skončil Angličan Tim Lewis o další ránu zpět.

"Každé vítězství na profesionálním turnaji, a je jedno, kde na světě se hraje, je prostě skvělé. Daří se mi věci, na kterých jsem pracoval, a ze hry se vytrácejí chyby. O tomhle víkendu jsem vlastně zahrál jedinou vyloženě špatnou ránu," řekl Johnson.

V sobotu se o pozdvižení na turnaji postaral španělský golfista Sergio García, který byl diskvalifikován kvůli hrubému porušení pravidel chování. Devětatřicetiletý vítěz Masters z roku 2017 neudržel nervy na uzdě a během třetího kola poničil na hřišti několik greenů. Vítěz Ryder Cupu se za své chování později omluvil.

Golfový turnaj Saudi International, součást série European Tour (par 70, dotace 3,5 milionu dolarů):