Woods vstoupil do sezóny suverénním vítězstvím v San Diegu

SAN DIEGO

Neohrožený vstup do nové sezóny má za sebou světová golfová jednička Tiger Woods. S náskokem osmi ran vyhrál turnaj Buick Invitational, hraný poblíž San Diega, kde se uskuteční i červnové US Open.

Čtyřdenní klání rozhodl Woods už během prvních tří dnů, po nichž měl dostatečný náskok, a ani průměrný nedělní výsledek na závěr ho už nemohl o vítězství a prémii 936 tisíc dolarů připravit. Německý golfista českého původu Alex Čejka o ránu nepostoupil do finálového cutu, skončil na děleném 67. místě.

Pro Woodse to byla šestá výhra na zdejším turnaji. Zvítězil na něm dokonce počtvrté za sebou a vyrovnal tak počet turnajových prvenství Arnolda Palmera, protože nyní má na kontě 62 triumfů v kariéře. Rekordmanem v tomto směru ale ještě zdaleka není; Sam Snead vyhrál kdysi ještě o dvacet a Jack Nicklaus o jedenáct turnajů více.

"Dostal jsem se opět někam dál, své údery nadále zlepšuji. Přesto mám stále co zlepšovat," prohlásil sebekriticky Woods po suverénní výhře, zatímco Palmer přispěchal na dálku s gratulací a vzkázal golfovému světu, že jeho mladý nástupce vyhraje ještě mnoho podobných turnajů.

Nikdo nedokázal s Woodsem držet krok

Woods se dostal do čela už v pátek, od té chvíli svůj náskok soustavně navyšoval a soutěž zakončil s výsledkem -19. Nikdo s ním nedokázal držet krok a sešlo i z velkého souboje s Philem Mickelsonem. Světová dvojka totiž měla problémy sama se sebou a byla nakonec ráda za dělené šesté místo.

Woods polevil jen v závěru posledního hracího dne, který provázely náročné klimatické podmínky. Ještě na 11. jamce předvedl skvělý mnohametrový put, po němž dal s diváky volnost přívalu emocí, ale v závěru ze své výkonnosti ubral a na třech jamkách za sebou dokonce zahrál bogey, tedy jednu ránu nad par. Nebyl v tom však sám - pouze šest hráčů se dostalo ve čtvrtém kole pod par hřiště.

Na greeny už o víkendu nevyšel Alex Čejka, rodák z Mariánských Lázní. V pátek sice statečně bojoval o postup do cutu, ale víkend mu unikl stejně jako před týdnem o jednu ránu. Doplatil tak na novou úpravu pravidel, podle nichž postupuje méně hráčů než v loňské sezoně.