Amatér Lee psal historii

Neuvěřitelné: Johnnie Walker Classic vyhrál amatér. A jaký! Novozélanďan Danny Lee se stal nejmladším vítězem v historii na PGA European Tour.

Ve věku 18 let a 213 dní Lee trumfl dosavadní věkový rekord vítěze, Dale Hayese ze Spanish Open 1971, jemuž bylo 18 let a 290 dní.

Teenager zahrál 67 ran ve finále ve Vines Resort Golf & Country Clubu a zapsal si celkových 17 pod par. O ránu zpět skončili Angličan Ross McGowan (70), Japonec Hiroyuki Fujita (67) a Chilan Aguilar (68).

Před finále ztrácel Lee dvě rány na vedoucí anglické duo McGowan, John Bickerton. Nakonec se ale stal druhým amatérem, který zvítězil mezi profesionály na European Tour, tak jako Pablo Martín na Estoril Open 2007.

Coby loňský vítěz amatérského mistrovství USA má Lee zajištěn start na dubnovém Masters, stejně jako na US Open, pokud zůstane amatérem, což zatím má v úmyslu.

Vítěznou prémii 235 892 euro tedy Lee jako amatér nepřijal. I tak ale má tříletou kartu na European, Asian a Australasian Tou­r,.