Sabbatini ožil po dvou letech

Páté vítězství kariéry na PGA Tour a první po dvou letech má Rory Sabbatini. Jihoafričan vyhrál Byron Nelson Championship v rekordním stylu.

Vynikající golf s osmi birdie a dvěma bogey, z nichž to druhé na poslední jamce už nemělo žádný význam, přinesl 33letému Sabbatinimu celkové skóre –19 (68–64–65–64) a výhru o dvě rány nad Angličanem Brianem Davisem, který ve finále rovněž zahrál 64. Vítěz bral 1,17 miliónu dolarů.

Tak nízko jako Sabbatini ještě nikdo na hřišti TPC Four Seasons v texaském Irvingu nezahrál. Jihoafričan navíc jako 14. golfista historie má vítězství ze dvou turnajů v Texasu, kde navíc žije – vyhrál totiž také Colonial 2007, což byl před dvěma lety jeho poslední titul na PGA Tour.

Kolo dne, 62 ran, předvedl Američan Scott McCarron, který se dělil o čtvrté místo s Dustinem Johnsonem (oba –15). Samostatná třetí příčka patřila D. A. Pointsovi (-16), pro něhož je to nejlepší výsledek kariéry.

O konečné 23. místo se podělil Alex Čejka na –7 (69–69–67–68). Inkasoval 48 777 dolarů.