Lizánek vyhrál i v Ústí

Král letošní sezony českých profesionálů pokračuje v nadvládě. Lukáš Lizánek vyhrál už třetí turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Vítězný golf předvedl také v Ústí

Lizánek, vedoucí po prvním kole s náskokem dvou ran, nakonec vyhrál turnaj Terasy Open by CZ Golf nejmenším možným rozdílem – o jeden úder byl lepší než Ondřej Lébl. Celkově vítěz zahrál 2 rány pod par hřiště, který je 71.

Narozdíl od neděle, kdy si zapsal 68, si Lizánek v pondělním finále o čtyři rány pohoršil, když zahájil dvěmi bogey za sebou. Přesto mu výsledek 72 stačil k titulu, i když Lébl se z nedělních 73 zlepšil na 68.

Samostatné třetí místo patřilo Robertu Schovánkovi (70–72), o čtvrtou příčku se podělili John Horsky (74–69) a Alan Babický (72–71).

Na šestém místě byl mj. Marek Nový. Hrající redaktor Golf Digest si po nedělních 76 ranách připsal ve finále 70.

Klasifikováno bylo 64 profesionálů. Pavel Nič sr. byl nakonec na děleném 51. místě (82–85) lepší syna Petra, diskvalifikovaného v neděli za dohrání jamky provizorním míčem, i když se ten původní našel.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračuje 26. – 27. června na slovenských Tálích.