Rubriky:

Golf

Policie stále nevyslechla po nehodě Woodse ani jeho manželku

29. listopadu 2009 12:45 - WINDERMERE

Policii se ani druhý den po záhadné autonehodě nepodařilo vyslechnout nejlepšího světového golfistu Tigera Woodse a jeho manželku Elin. Agent třiatřicetiletého Američana, jenž utrpěl zranění v obličeji při havárii před svým domem v pátek nad ránem, v sobotu policisty požádal, aby přišli pokládat otázky až v neděli.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Woods tak nevysvětlil orgánům svou nehodu druhý den po sobě. Jeho manželka odmítla policisty už v pátek po golfistově propuštění z nemocnice s tím, že spí. Podle policejní mluvčí Kim Montesové nicméně není Woods povinen při vyšetřování dopravní nehody vypovídat, musí pouze poskytnout svůj řidičský průkaz, pojištění a technický průkaz.

Vítěz čtrnácti turnajů kategorie major Woods havaroval s terénním Cadillakem Escalade v pátek kolem půl třetí ráno. Před svým domem trefil hydrant a narazil do stromu.

Když policie dorazila k místu nehody, našla golfistu, jak leží na zemi a střídavě ztrácí a nabývá vědomí. Woodsova žena a matka jeho dvou dětí Elin Nordegrenová uvedla, že musela svému manželovi pomoci z vozu rozbitím zadního skla, na což příhodně použila golfovou hůl. "Řekla mým kolegům, že dveře byly zamknuté a nemohla se do auta dostat," uvedl policejní šéf ve Windermere Daniel Saylor. Woods byl poté ošetřen v nedaleké nemocnici a propuštěn domů v "dobrém stavu".

Zveřejněny budou záznamy z tísňové linky

Zatímco policie bude poněkud nejasné okolnosti nehody stále vyšetřovat, budou možná už v neděli zveřejněny telefonní záznamy z tísňové linky 911 týkající se nehody. "Není ale dán žádný přesný čas, kdy k tomu dojde," řekla mluvčí Montesová.

Woods se má představit v úterý na tiskové konferenci k turnaji v kalifornském Thousand Oaks, který zaštiťuje. Zatím není jasné, zda se vůbec turnaje alespoň jako divák zúčastní.

Agentura AP připomíná, že k nehodě došlo dva dny poté, co National Enquirer zveřejnil článek o tom, že nejslavnější golfista své generace má nemanželský vztah s jinou ženou. S newyorčankou Rachel Uchitelovou byl prý vidět před časem v Melbourne, kde vyhrál Australian Masters. Uchitelová pro AP aféru s Woodsem popřela.

ČTK

Časová osa: Golf