Rubriky:

Golf

Kordová bořila rekordy

18. ledna 2010 13:00

Jessica Kordová hraje skvělý golf i v novém roce. Šestnáctiletá hráčka zvítězila v 84. ročníku turnaje South Atlantic Amateur v Ormond Beach na Floridě a stanovila přitom několik rekordů.

Kordová, žijící v Bradentonu, vyhrála v Oceanside Country Clubu s náskokem čtyř ran. Ve třetím kole zahrála rekord hřiště i turnaje: 62 ran, 10 pod par. Finálových 69 ran, nejlepší výsledek dne, pak znamenalo celkové skóre čtyřdenního turnaje na 13 pod par a tedy další rekord.

Za Kordovou, jež v prvních dvou kolech zahrála 75 a 69 ran, zůstala jako druhá Candace Schepperleová. V poli poražených byla i kamarádka a častá spoluhráčka Kordové, obhájkyně titulu Alexis Thompsonová, která loni zvítězila o rekordních třináct ran. Tentokrát ale měla ve finále 75.

"Obě to jsou výborné hráčky a věděla jsem, že musím hrát dobře, abych je porazila," dodala Kordová, která měla ve finále eagle na pětiparu, dále pět birdie a čtyři bogey. Na posledních 36 jamkách předvedla vedle eaglu celkem 15 birdie.

Úspěch hráčky českého původu přišel týden poté, co Kordová pomohla Spojeným státům vyhrát podruhé za sebou Copa de las Americas v argentinském Buenos Aires mezi smíšenými i ženskými týmy. Tam kromě ní hráli Jennifer Songová (loňská vítězka US Women's Amateur a U.S. Women's Amateur Public Links), Nathan Smith a Peter Uihlein (oba loňští účastníci Walker Cupu).

Se svými současnými výkony má Kordová nakročeno k tomu, aby reprezentovala USA i v amatérském Curtis Cupu.


Časová osa: Golf