Rubriky:

Golf

Rocco a jeho čtyři eagly - bez putteru!

18. října 2010 07:15

Fyzikální zákony popřel Rocco Mediate na cestě za svým pvním vítězstvím na PGA Tour po osmi letech a celkově šestým titulem kariéry. Na Frys.com Open dal totiž v každém kole eagle, aniž by potřeboval putter!

Neuvěřitelný golf? Ani to nemůže vystihnout rozměr hry, kterou předváděl Rocco Mediate, do začátku Frys.com Open až 182. hráč money listu PGA Tour a tedy vážně ohrožený vidinou ztráty práce na příští sezonu.

Za dva měsíce 48letý Američan však v CordeValle Golf Clubu v kalifornském San Martinu dal vzpomenout na fazonu hráče, který při US Open 2008 donutll Tigera Woodse kulhat až na 91. jamku.

V prvním kole dal hole-in-one na tříparu.

Ve druhém kole trefil druhou ranou z fairwaye jamku na čtyřparové čtyřce.

Ve třetím kole zahrál rovnou do jamky třetí ranou na pětiparové patnáctce.

A ve finále zasáhl přímo na druhý úder jamku na čtyřparové sedmnáctce.

Z vítězného výsledku -15 (64-65-67-73) uhrál Mediate polovinu na osmi jamkách ze 72. Jak vidno, finále neměl vůbec lehké, do dvanácté jamky nastřádal pět bogey a přišel o náskok tří ran. Až birdie na šestnáctce znamenalo obrat a následující eagle, to byl zlom.

Spoluhráči Bo Van Pelt a Alex Prugh na osmnáctce ještě vyvinuli tlak, když oba proměnili dlouhé putty na birdie a celkových -14, ale Mediate se zviklat nenechal. Druhý putt, na par z jednoho a půl metru, zavěsil a pak stejně jako při všech eaglech odhodil hůl radostí.

"Chci zůstat na PGA Tour nejméně do padesáti. Vím, že na to mám," říkal před finále Mediate, který naposledy vyhrál v Hartfordu roku 2002. Letos mu pomohla spolupráce s podobně extrovertním Lee Trevinem.

"Jsme stejné povahy a moc jsem se od něj naučil," dodal Mediate, který si dva roky po památném souboji s Woodsem může říct něco, na co by před sezonou nevsadil nikdo: narozdíl od Tigera končí americký rok s turnajovým vítězstvím!

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf