Rubriky:

Golf

Golfové Czech Open vede Ir Lawrie, z Čechů je nejlepší mladý Zach

18. srpna 2011 18:35 - ČELADNÁ

V čele golfového Czech Open je po úvodním kole irský hráč Peter Lawrie, který absolvoval hřiště s parem 72 na 66 úderů. Z Čechů je nejlepší patnáctiletý amatér Šimon Zach, který odehrál první kolo v paru a pohybuje se na hranici cutu. Ve hře o postup do finálových kol jsou i další čeští hráči, ovšem řada domácích adeptů selhala. Totéž potkalo španělskou hvězdu Miguela Ángela Jiméneze, který je cutu hodně vzdálen.

Lawriemu se v Čeladné daří, což prokázal už před rokem, kde jen smolně neproměnil šancí na vítězství v play off, kde byl nad jeho síly Švéd Peter Hanson. Turnaj se letos sice hraje z poloviny na jiném hřišti, ovšem Lawriemu to nevadilo. Ani jednou za celé kolo nezaváhal a šest birdie mu vyneslo průběžné vedení.

"Hraje se tu úplně jinak než před rokem. Hřiště je mnohem měkčí, míček nikam neutíká," uvedl Lawrie.

Příliš se nedařilo největším favoritům včetně Jiméneze, jenž se hřištěm protrápil s podprůměrným výkonem 76 a páteční kolo pro něj může být loučením s Čeladnou.

O mnoho lépe si vedl jeho neznámý krajan Pedro Oriol, který se dělí o druhé místo se ztrátou jedné rány na Lawrieho, přestože se mu cestou na sever Moravy ztratily hole a musel hrát s půjčenými. "Nejsem si jistý, jestli se vrátím k těm svým, až dorazí," řekl novinářům. "Měl jsem docela obavy, protože jsem si v posledních týdnech moc nevěřil, ale pak nastoupím a zahraju 67 ran. Na tom je vidět, jak bláznivá hra golf je," uvedl pětadvacetiletý hráč, který ve své první sezoně na evropském okruhu jen dvakrát prošel cutem.

Češi tradičně tlak na domácí půdě příliš nezvládli, což platí především pro domácí jedničku Marka Nového (82). Největší propadák dne předvedli Lukáš Lizánek a Petr Zima (oba 87). O to více potěšil diváky patnáctiletý Zach. Věkem kadet ze základní školy předvedl jeden z pěti eaglů dne a s výsledkem 72 je na průběžném 50. místě, které by mu po pátku zaručovalo postup do víkendových kol. Jeho krajan Petr Gál je jen o ránu zpět.

Úvodní kolo vůbec nevyšlo Angličanovi Davidu Carterovi, který je tak trochu brán za domácího, protože žije v Česku a je hlavním trenérem na Albatrossu. Někdejší vítěz Irish Open sice bral svoji hru s nadhledem a užíval si společný flight se svým žákem Martinem Příhodou (76), ale konečných 77 ran nestačilo ani na první stovku výsledkové listiny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf