Curtis vstal z mrtvých a vyhrál po šesti letech

Nestává se, aby na PGA Tour vyhrál golfista s výsledkem +1 za víkendová kola. A už šest let se nestalo, že by vítězem byl Ben Curtis. Obojí se přihodilo na Valero Texas Open.

Curtis, kterému bude v květnu 35 let, byl vítězem British Open 2003 a šampionem dalších dvou turnajů PGA Tour. Hlavně ale letos neměl plnou kartu poté, co loni skončil na 149. místě money listu. Zkoušel hrát European Tour a na americké sérii to byl jeho teprve čtvrtý start sezony.

A vítězný. Curtis vyhrál o dvě rány s -9 (67-67-73-72), když druzí skončili Matt Every a John Huh. Every, který skočil do vedení po prvním kole s výsledkem 63, proputtoval finále, zatímco Huh málem hned na začátku turnaj vzdal, když byl na +5 po třech jamkách a ve čtvrtek zahrál 77.