Rubriky:

Golf

Mickelson a Horschel jsou v čele US Open. Druhé kolo se kvůli tmě nedohrálo

15. června 2013 08:51 - Ardmore

Šedesát golfistů v pátek nedohrálo kvůli tmě druhé kolo US Open. Turnaj provází smůla, ve čtvrtek program narušily silné bouřky. Zatím vedou Američané Phil Mickelson a Billy Horschel, kteří jsou jako jediní ránu pod parem hřiště.

 

Adam Hunger, Reuters

Pět hráčů se dělí o třetí místo, z toho dva ale čeká ještě dohrávka. Favorité Američan Tiger Woods a Severní Ir Rory McIlroy se druhý den zlepšili, oba obešli těžké hřiště Marion v paru, zůstali na skóre +3 a dělí se o 17. místo.

Mickelson, který vedl po prvním kole, zahrál druhou osmnáctku za plus dva. Do vedení se vrátil díky svému jedinému birdie dne na osmnáctce, který trefil už v šeru. "To jsem nečekal, protože to je hodně těžká jamka, ale jinak jsem hrál dobře. Jen jsem měl zavřeno," komentoval Američan další své nevyužité šance na birdie.

Nejlepší kolo dne předvedl šestadvacetiletý Horschel. Hráč, který letos už třikrát skončil na PGA Tour v desítce a vyhrál Zurich Classic v New Orleans, měl čtyři birdie a kvůli třípatu jedno bogey. "Přál bych si ještě víc birdie, ale byl to skvělý den," řekl.

Hráče trápil vítr

V pátek vystřídalo zamračené počasí slunce a foukal vítr, který hráče na úzkém hřišti trápil. K vidění byl vysoký počet třípatů vedoucí k bogey. "S umístěním jamek to bylo skutečně těžké," řekl Woods, kterého od první jamky turnaje bolí zápěstí.

Do finálových bojů US Open neprojdou cutem, který bude asi na skóre +7, třeba bývalí vítězové turnaje Ángel Cabrera z Argentiny, Američan Jim Furyk nebo Severní Ir Graeme McDowell. "Jsem zklamaný, takhle jsem si to tady nepředstavoval. Ale je to opravdu náročné, hodně složité," řekl McDowell, vítěz z roku 2010.

Golfový turnaj US Open (dotace 8 miliónů dolarů, par 70):
1. Horschel 139 (72+67) a Mickelson (oba USA) 139 (67+72)
3. Donald 140 (68+72), Rose (oba Angl.) 140 (71+69), Stricker (USA) 140 (71+69)
...17. m.j. Woods (USA) 143 (73+70)
ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf