Watson doslova odevzdal Stadlerovi titul z Phoenix Open

Kevin Stadler se konečně dočkal. Třiatřicetiletý syn vítěze majoru Craiga Stadlera vyhrál v neděli Phoenix Open a získal své první vítězství na PGA Tour. Triumf mu přitom doslova spadl do klína poté, co jeho parťák v závěrečném flightu Bubba Watson minul putt do paru z 1,5 metru na poslední jamce. "Byl to trochu divný způsob, jak vyhrát turnaj. Čekal jsem, že Bubba promění. Raději bych byl v pozici, že musím trefit putt, abych vyhrál," poznamenal Stadler.

Kevin Stadler s trofejí pro vítěze turnaje ve Scottsdale.

Vyhrál o jednu ránu před Watsonem a Kanaďanem Grahamem DeLaetem, který měl skvělý finiš a zahrál v závěrečném kole 65 ran. Watson zakončil arizonský turnaj ve Scottsdale se 71 ranami. "Porazil mě. Je to skvělý hráč," podotkl Watson.

Stadler vyhrál při svém 239. startu na PGA Tour a vedle trofeje a šeku na 1 116 000 dolarů se mohl těšit i z pozvánky na Masters. To je právě ten grandslamový turnaj, který vyhrál jeho otec v roce 1982. Stadler Jr. už nemusí doma poslouchat vtípky na svou adresu, nyní už do rodinné pokladnice přispěl i vlastní výhrou – celkově mají Stadlerovi na kontě čtrnáct vítězství na zámořském okruhu a stali se už devátým rodinným duem otec-syn, které dokázalo zvítězit mezi svými vrstevníky.

"Jsem na něj hrdý. Je to úžasné," hlesl šťastný Craig Stadler. Jeho syn jen chvíli předtím na osmnáctém greenu přemýšlel, jak dlouho bude trvat rozehrávka o titul. Stejně jako Bubba Watson chtěl stihnout Super Bowl. Play off ale nakonec nebylo potřeba.

"Myslel jsem si, že jsem to trefil dobře, ale špatně jsem putt přečetl," sypal si hlavu popelem Watson, když míček zleva minul jamku.

Stadlerovým dosavadním největším vítězstvím byl triumf na australském turnaji ze série European Tour – Johnnie Walker Classic 2006. Tehdy si vítězství zajistil parádní ranou trojkou železem, kterou proměnil v eagle. Vyhrál tehdy o dvě rány. V témže roce ještě vyhrál Argentine Open a čtyři turnaje Nationwide Tour. "Už je to dlouho, co jsem něco vyhrál. Je to skvělý pocit," usmál se.

Watson zůstává od Masters před dvěma lety i nadále bez dalšího úspěchu. „Byl to náročný den. Zase ta stejná písnička, pořád jsme jen stáli na každém odpališti a museli čekat na své rány,“ uvedl. Už v sobotu si Watson stěžoval na to, že se hřiště TPC Scottsdale kvůli pomalé hře proměnilo v jednu velkou čekárnu.

Čtvrté místo dělili Hunter Mahan a Japonec Hideki Macujama. Phil Mickelson končil turnaj se 71 ranami a dělil 42. místo při své 25. účasti. Třikrát turnaj dokázal vyhrát – v letech 1996, 2005 a 2013, ale po zranění zad z minulého týdne nepůsobil tentokrát v Arizoně tak přesvědčivě. Přesto se ale zdálo, že se dal do pořádku a neměl by chybět příští týden v Pebble Beach, na svém dalším oblíbeném turnaji. "Záda jsou v pořádku," prohlásil Mickelson.

Ve Scottsdale padl návštěvnický rekord, když během sedmi dní zamířilo na golf 563 008 diváků. Dosavadní maximum z roku 2008 přitom bylo 538 356 lidí.