Rubriky:

Golf

McIlroy vede před finále major PGA Championship

10. srpna 2014 07:45 - Louisville

Rory McIlroy je blízko svému čtvrtému titulu na majoru. Severoirský golfista vede na hřišti ve Valhalle po třech kolech turnaj PGA Championship a před finále má světová jednička náskok ránu na druhého Bernda Wiesbergera z Rakouska. Dvě rány ztrácí Američan Rickie Fowler.

 

Brian Spurlock, Reuters

Pětadvacetiletý McIlroy vyhrál v roce 2011 US Open, o rok později právě PGA Championship a letos dokázal ovládnout evropský British Open.

Ve Valhalle je v čele od druhého kola a náskok udržel i po třetím dnu. V sobotu zahrál díky šesti birdie, z nichž si připsal na posledních čtyřech jamkách, a dvěma bogey 67 ran a celkově má skóre -13. „Nemám největší náskok, ale mám turnaj pod kontrolou," řekl sebevědomě McIlroy, který může vyhrát třetí turnaj PGA v řadě. „Člověku se pak hned líp usíná, když má ránu náskok, než když se o vedení dělí," dodal s úsměvem.

Během třetího kola měl McIlroy po sedmé jamce i náskok dvou ran, ale po bogey na osmičce se s ním vystřídalo v čele pět hráčů. Až v závěru se hráč ze Severního Irska na prvním místě díky birdie osamostatnil. „Věděl jsem, že musím útočit, a birdie na patnáctce a šestnáctce byla ohromná, rána z písku na osmnáctce taky," řekl.

Překvapivě nejbližším pronásledovatelem McIIroye je Wiesberger, který na předchozích čtyřech majorech ani neprošel cutem. „Tohle jsem nečekal, ale jsem dobře připravený a hřiště mi vyhovuje," řekl osmadvacetiletý hráč z Vídně.

Z třetího místa bude útočit Fowler, který letos skončil do pátého místa na všech majorech. Šanci ohrozit McIlroye mají i čtvrtí Phil Mickelson z USA a Australan Jason Day, oba ztrácejí tři rány. „Je to zábavné být zase zpátky v centru dění a mít šanci. Moje hraje je blízko ideálu a vím, že můžu hrát nízké číslo," řekl Mickelson.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf