Day zvládl závěrečný pat a vyhrál Canadian Open

Toronto

Týden poté, co mu těsně unikl alespoň rozstřel o triumf a skončil čtvrtý na British Open, vyhrál australský golfista Jason Day po skvělém finiši Canadian Open. V Oakville zahrál birdie na posledních třech jamkách a zvítězil o jeden úder před Američanem Bubbou Watsonem.

Jason Day při Canadian Open v Oakville.

"Fantastický pocit po tom, co se stalo před týdnem," připomněl Day těsně neúspěšný pat na závěrečné jamce v St. Andrews, který jej stál postup do play off. Tentokrát na poslední jamce proměnil ránu zhruba ze šesti metrů. "První, co jsem si řekl, bylo, že tentokrát to musím dát," řekl Day.

Skvěle finišoval i Watson, kterému se podařilo pokořit par dokonce na čtyřech závěrečných jamkách. Naopak vedoucí muž po třech kolech Kanaďan David Hearn skóroval naposledy na 13. jamce, na 16. byl ještě o ránu v čele pořadí, ale nakonec přišel o možnost stát se prvním domácím vítězem turnaje po 61 letech. Skončil třetí o dvě rány za Dayem.

Sedmadvacetiletý Day vyhrál druhý turnaj okruhu PGA v sezoně a čtvrtý celkově. Získal za to 1 044 000 dolarů.

Golfový turnaj PGA Tour Canadian Open v Torontu (dptace 5,8 milionu dolarů, par 72):